buitencentrum voor het padvinderswerk in de Haagse WIK-troepen. De jongens uit deze groepen komen voor het merendeel uit de allereenvoudigste Haagse milieus. De Welpen brengen hun kamp door in de nieuw gebouwde St. Jorishoeve en de verkenners kamperen in tenten. Voor de kampen wordt een zestal kampeerterreinen gebruikt, allen voorzien van pompen enz. Wordt het bos volgens dit uitbreidingsplan be bouwd, dan wordt één kampeerterrein op een plateau in het bos door huizen bezet, terwijl een weg geprojecteerd is over een ander kampterrein. Onder deze omstandigheden zou het vormings werk van de Haagse stadsjeugd er ernstig onder lijden - zo niet onmogelijk worden - met ongun stige gevolgen voor het moreel van deze jeugd. Dat hier prachtig werk gedaan is door de leiders wordt het best aangetoond door het feit, dat reeds een tweetal troepen na de oorlog de z.g. kampeer- standaard van de Vereniging De Nederlandse Pad vinders heeft behaald. Door het padvinderswerk heeft de Wolfskuil de nodige internationale kontakten gekregen. Ver schillende malen hebben franse en duitse jongens hier in het bos gekampeerd. Zo kampeerden twee padvinder stroepen uit Parijs gedurende de Paas week in het bos. Het aantal jongens bedroeg tach tig, de leiding tien man. De Franse R.K. jongens blijken de gave te bezitten te kamperen zonder lawaai te maken. Het was alsof de jongens uit Gentilly (Parijs) bewust waren van wat in de oude franse spreuk: „La parole est du temps, le silence de 1'éternité" tot uitdrukking komt. Verder hebben zij een zeer grote vindingrijkheid bij de inrichting van hun patrouillekampen. Zij hebben de hele week zo hard gewerkt voor de eind- inspectie, dat er geen ogenblik geklungeld werd. Bij de gehouden wedstrijd in kampinrichting (Le grand Prix du Wolfskuil) waren de Nederlandse beoordelaars dan ook vaak verrukt van de tech nische fantasie van deze jongens. De in de St. Jorishoeve en op één der kampeer terreinen aanwezige Haagse jongens hebben veel kunnen opsteken van hun Franse broeders. Zo staan er grote belangen op het spel bij een even tuele onteigening van een gedeelte van het gehele Wolfskuilcomplex. Moge de overheid tijdig in grijpen om de misstap van de Ommer gemeente raad ongedaan te maken! VLAARDINGEN Het gemeentebestuur van Vlaardingen heeft een beschrijving van Monumenten van geschiedenis en kunst in de Gemeente Vlaardingen uitgegeven, samengesteld door de heren A. Bijl Mz. en C. Post- ma. Het betreft 84 nummers, w.o. moderne beelden die kort, maar duidelijk zijn beschreven. Een zeer bruikbaar en nuttig werkje. 50 Kijkjes in een Frans Paaskamp in het Woifskuilbos: 1 Patrouillekamp. 2 Rond een theevuur. 3 In het leiderskamp

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1958 | | pagina 19