constructieve voorstellen gedaan. Een beslissing is nog niet gevallen. In Dordrecht is bezwaar gemaakt tegen de verbre ding en de verlenging van de Taankade, zeker na kennisneming van het bedroevende resultaat van de z.g. verbetering van de Mattenkade. Hoewel de Raad het voorstel van B. en W. tot verbreding van de Taankade aannam is een gewillig oor geleend aan Heemschut's voorstellen bij de eventuele uit voering daarvan. Met voldoening is geconstateerd, dat de bezwaren van Heemschut en vele anderen tegen het weg- verloop in het streekplan 'uid-Kennemerland door Gedeputeerde Staten van Noordholland gedeeld werden Plannen in Sittard om de Molenbeek te dempen deed ons adresseren aan het Gemeentebestuur. Ingrijpende plannen in Alkmaar, Delft, Dordrecht, Hoorn en Schiedam e.a. hebben onze aandacht. Wat ons uit de pers bekend is geworden over het wederopbouwplan Nieuwmarkt te Amsterdam heeft een rampzalige indruk gewekt. Dit bulldozer- beleid in. het hart van het oude Amsterdam is deze stad zo onwaardig, dat wij slechts hopen kunnen, dat de bezinning tijdig zal weerkeren om de uit voering van dit plan in redelijker banen te leiden. Stads- en dorpsbeeld Ten aanzien van de kassen bij Duivenvoorde nam de Kroon een beslissing in overeenstemming met de door Heemschut geuite wensen. Het vraagstuk der televisiemasten, hetwelk wij in een vorig jaarverslag aanvoerden is thans in studie bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Zo juist kwam haar rapport „Het Antennevraagstuk" uit. Naar aanleiding van de klachten over vervuiling- van een grachtje te Volendam is een onderzoek in studie, waarbij demping niet in de bedoeling ligt. Onze bezwaren tegen de inrichting van een weide achter het park Eekhout in £w°Ue als speelweide hebben de aandacht van het Zwolse Gemeente bestuur. Betreffende het behoud van de Kleine Sluis te Harlingen (Fr.) is contact opgenomen met het ge meentebestuur aldaar. De vergunning tot ligplaats van een ark van het Leger des Heils in de O. Z. Voorburgwal te Amster dam deed de samenwerkende verenigingen te Amsterdam zich tot het Gemeentebestuur wenden. De toestemming tot sloping van de belendende panden van het Anne-Frankhuis te Amsterdam laat 44 De haven van Breda (foto Ton Koot

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1958 | | pagina 13