diiënten kiaargestoofd en met de vereiste sappigheid opgediend den volke voor te zetten. Waarom niet? Men zou uit slechtere bronnen kunnen putten! De tekeningetjes van J. C. Lunenburg zijn oprecht en duidelijk, doch helaas soms wat stijf. De molens kunnen heel wat zwierigheid verdragen! De vele moeiten van Bicker Caarten zijn zeker niet tevergeefs geweest. Het boek zal naar mijn mening in de loop der jaren steeds belangrijker blijken te zijn. K. Boonenburg NIEUWE LEDEN Als Buitengewoon lid traden toe: Robin A. Adèr, Utrecht; G. M. Beterams, Wanssum (L.); H. M. Bette, Pernis; Mevrouw Bosschart, Am sterdam; Dr. G. de Bruin, Utrecht; W. K. de Bruijn, Amsterdam; Mevrouw A. Copijn-De Feijfer, Groene- kan (Utr.); F. A. Dudok van Heel, Naarden; E. G. Duurtsema, Beverwijk; G. van der Gaast, Utrecht; Dr. J. F. Hampe, Amsterdam; D. L. Ingelse, Schie dam; Mej. A. Ingen Housz, Maastricht; Dr. H. ten Kate, De Bilt; H. P. J. van Ketwich Verschuur, Bilthoven; Mr. D. Koning, 's-Gravenhage; Ir. J. W. Kuiper c.i., Nijmegen; L. Meilink, Arnhem; W. L. van Nieuwenhuysen, Doorn; K. J. E. Oberman, Amsterdam; Mevrouw A. van der Plaats-Verhoef, Valkenburg (L.); Han Rehn, Rotterdam; Jhr. Mr. R. A. van Rijckevorsel, Berlicum (N. Br.)Peter Roovers, Heijen (L.); H. C. Smit, Utrecht; W. J. A. Snelder, Kerkrade; G. Somford, arts, Herveld; F. D. Sprenger, Vreeland (U.); Dr. A. W. Verhoef, Utrecht; Ir. A. Verwer, Utrecht; Ir. H. Völlmar, Santa Catarina, Brazilië; Dr. J. H. Westermann, Hilversum; W. H. de Wilde, Heelsum; M. van der Wijngaard, Bilthoven. Rectificatie: E. J. van Ebbenhorst Tenbergen vermeld in het decembernummer, moet zijn: E. J. van Ebben horst Tengbergen. Dit is Amersfoort De bekoorlijkheid van het oude en die van het nieuwe Amersfoort zijn op even liefdevolle als vaardige wijze in het camera-oog gevat door Cas Oorthuys. Men vindt zijn foto's bijeen in een Contact-foto-pocket", dat bij de uitgeverij Con tact onder bovenstaande titel verscheen. Burge meester Molendijk voorzag het werkje van tekst. Een waardevol boekje, dat bewijst hoe 'n kostelijk bezit een verzorgde oude stadskern kan zijn. Houdt u van rompslomp In zijn strijd om de schoonheid van het land zou ons bureau liever niet geremd worden door admi nistratieve rompslomp. Mogen wij daarom onze leden herinneren aan de betaling van hun contri butie voor 1958? Zij, die op 1 september 1957 lid waren mogen des gewenst het bedrag van f 7,50 aanhouden, zij worden echter graag aangemoedigd het vrijwillig te verhogen tot f 10,in verband met de ook voor ons zeer verhoogde onkosten. Postgiro 124326. Bankiers'. Hope Co, Amsterdam C. Banden voor het tijdschrift Bij het secretariaat zijn thans linnen banden ver krijgbaar a f 2,Bestelling gaarne op girocheque, Postrekening 124326, met vermelding banden. Deze banden zijn telkens voor drie jaargangen „Heemschut". Vermelding der jaarcijfers kan men zelf doen aanbrengen. Meedoen Het bestuur van de Bond Heemschut prijst zich gelukkig, dat het ledental voortdurend toeneemt. Zoals uit de gepubliceerde lijsten blijkt, zijn in slechts drie jaren 500 individuele leden toege treden en ruim 40 instellingen en verenigingen. De vele nieuwe leden, die door hun lidmaatschap blijk hebben gegeven voor de heemschutgedachte sympathie te gevoelen zouden, indien zij daartoe de behoefte gevoelen, meer kunnen doen dan het orgaan lezen en contributie betalen. Sympathie gevoelen voor Heemschut betekent ook oog hebben voor de schoonheid van het land, immers dat be houd streeft Heemschut na. Op boeiende wijze zou elk lid een actief aandeel kunnen nemen in het heemschutwerk, door het be stuur op de hoogte te houden van wat in de ge meente of provincie van zijn inwoning op dit ge bied gebeurt. Rapporten, verslagen, opmerkingen en foto's ten aanzien van aantasting of herstel van oude schoonheid, waardering voor of bezwaar tegen de nieuwe bouw worden gaarne met toe lichting tegemoet gezien. 36

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1958 | | pagina 24