L het kasteel Limbricht; als woonhuis: het Aals meerder veerhuis te Amsterdam; als gehele stad: Zieriksee! Het bestuur van de Bond Heemschut rekent het zich daarom tot een plicht, met klem te pleiten voor een .redelijke verhoging van het bedrag, dat op de begroting wordt geplaatst voor de Rijksbijdrage in de restauratie van monumenten. En wel voor het begrotingsjaar 1958 met 50%. Dit betekent, dat het bedrag voor 1958 tenminste worde gebracht op 1\ miljoen gulden. In feite is men daarmee dan op het peil van 1953 gebleven. Het zal in dit be toog geen toelichting behoeven, dat het bestuur van de Bond Heemschut van mening is, dat een bedrag van 10 miljoen gulden jaarlijks een reëler bijdrage zou vormen in het behoud van ons kost bare cultuurbezit, overtuigd als het is van de on schatbaarheid van deze waarde. Het zijn immers onze monumenten, die voor zo'n belangrijk deel het gezicht en het karakter bepalen van de Neder landse dorpen en steden. Overigens, indien de Rijksoverheid in dit beleid niet het goede voorbeeld geeft, wat kan zij dan verwachten van de lagere overheden en de particulieren? Het bestuur van de Bond Heemschut, voor het dagelijks bestuur, Mr. S. P. Baron Bentinck, Voorzitter Ton Koot, Secretaris HEEMSGHUTS LEDEN PRESENTEREN ZICH (I) VERENIGING „OUD-LEIDEN" De Vereniging „Oud-Leiden" te Leiden werd op gericht in 1902 door Mr. Dr. J. C. Overvoorde en Prof. Dr. P. J. Blok. Zij stelt zich ten doel de be vordering van de kennis van en de belangstelling in de geschiedenis van Leiden en omstreken en het behoud en herstel der aldaar nog aanwezige bouw werken, benevens het behoud van voorwerpen, belangrijk voor de locale en kunstgeschiedenis. Het bestuur bestaat uit twaalf leden, inbegrepen een vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur, van het Leidse Studenten Corps en van de Ver eniging van Vrouwelijke Studenten. Het bestuur wordt terzijde gestaan door een 4-tal commissies: I Commissie voor de redactie van het Leidse jaarboekje (1902), die tot taak heeft jaarlijks een jaarboek uit te geven. Dit voorjaar zal het 50-ste deel het licht zien. Een klapper op de jaarboeken, waarin ca 800 33 Het Van Brouckhoven- hofje, dat de bestuurskamer van de vereniging „Oud-Leiden" herbergt.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1958 | | pagina 21