P wifMf I cieel bij te staan in de restauratie van, voor het stadsschoon, belangrijke panden zal men ook die particulieren wier gevoeligheid voor stadsschoon niet ontwikkeld is, kunnen stimuleren. Het resul taat hiervan is een algemeen belang van vergaande strekking; een behouden stijlvol en bewoonbaar huis en een bijdrage tot het stedeschoon. Vissershaven in Vlissingen De Raad der gemeente Vlissingen heeft besloten de Vissershaven aan de Nieuwendijk in gebruik te geven aan de N.V. „Zeehondenwerf", een scheepswerf, welke aldaar is gevestigd. Deze' werf gaat zich uitbreiden en bereidt de bouw van schepen van 1000 ton voor. In de Raad is de op merking gemaakt, dat dit plan indruist tegen alle moderne opvattingen van stedebouwkundig beleiid. Hiermee wordt de weg ingeslagen, welke men ook in 1875 met de mij de Schelde is ingegaan. Deze heeft tenslotte de gehele oude stad overwoekerd. De vraag of het lawaai van de werf en de daarmee samenhangende rommeligheid de toeristen zou aantrekken of afstoten kreeg geen bevredigend ant woord in de Raad. Een voorstel tot demping werd teruggenomen. Met 15-3 stemmen werd besloten de haven aan de scheepswerf in gebruik te geven. Dit zal betekenen, dat het laatste aantrekkelijke deel van de oude stad met het huis van Michiel de Ruyter's werkgever Lampsins en de overige onlangs geheel gerestaureerde gevels voortaan j in een fabrieksomgeving komen te liggen. Ontsiering in Utrecht Volgens opgave van de P.T.T. heeft één op de acht gezinnen in Utrecht een televisietoestel. Dat betekent ook televisiemasten op de daken. Vele hiervan hebben een ontsierend effect. Dit heeft de wethouder van openbare werken verdroten. Thans richt Bouw en Woningtoezicht zich tot de eige naren van de storende masten om zich beter bij het stadsbeeld aan te sluiten. Er zijn voorbeelden zoals de z.g. Langenberg-masten, die langer zijn dan het huis waarop zij staan. Met belangstelling wordt het resul taat van deze aktie tegemoet gezien. Een ander storend effect wordt te weeggebracht door een enorme licht reclame op de 80 meter hoge gas houder Lage Weide te Utrecht. Hoe verheugend het is, dat Utrecht tegen de televisiemasten gaat optreden, het is bedroevend zoals het er in Utrecht op reclamegebied uit ziet. Wij zijn allerminst tegen reclame, wél tegen ontsierende reclame. De gashouder geeft hiervan een voorbeeld, maar ook de overigens goed aangelegde en netjes met lantaarnpalen aangeklede invalswegen. Waarom aan die lan taarnpalen zulke afschuwelijke re clameborden bevestigd? Utrecht heeft een schoonheidscom- piissie, het komt ons als onwaarschijn- 26 1. De Vissershavén te Vlissingen. 2. De Vissershaven met links het huis van Lampsins. i s -ng

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1958 | | pagina 14