voor over Wij begrijpen dat, de boeten zijn nl. zo laag, dat zij te verwaarlozen zijn. Sloping van het belendende pand (samen met het Anne Frankhuis gebouwd in het midden van de 17de eeuw) is niet alleen een direct ge vaar voor het Anne Frank huis, het is ook rampzalig voor de sleer, zoals die in het Dagboek zo treffend ge schetst is. Flet zou onbe grijpelijk zijn als r ustig toe gestaan zou worden deze af braak voort te zetten van zo'n stuk Amsterdam, een hiermede verloren gegaan, waarvan bijgaande stuk bezettingsgeschiedenis, een brok wereldtra- foto, genomen van de Dromedaris, getuigt. Het is gedie. ons niet duidelijk waarom deze, zo niet de oudste In tegenstelling tot andere meningsuitingen is het dan één der oudste herbergen van ons land, niet pand Prinsengracht 265 heel goed te restaureren, behouden kon blijven. als woning te gebruiken en te exploiteren. Het domme potlood, dat in naam der bestedingsbe- Het Anne Frankhuis te Amsterdam perking alleen maar cijfers schrapt, zou hier eens Op de Prinsengracht 263 in Amsterdam staat het door de overheid, die tot behoud van het Anne Anne Frankhuis, dat thans eigendom is van de Frankhuis tot dit ogenblik nog niets gedaan heeft, Anne Frankstichting. Het bestaat uit een voorhuis gebruikt kunnen worden om ook andere waarde en een achterhuis en is wereldberoemd geworden dan die der cijfers te erkennen, door het dagboek van Anne Frank. Het staat niet op de Monumentenlijst, maar dat het toch een Edam's carillon monument is valt niet te betwijfelen. In de sierlijke 15dé-eeuwse speeltoren van Edam Het stichtingsbestuur, dat alle zeilen bijzet om tot hangen 17 klokken, in 1561 gegoten door Peter van een consolidatie te komen van het achterhuis en het den Gheyn van Mechelen voor de toren van de voorhuis, dat uit het midden van de 17de eeuw Grote of Sint Nicolaaskerk en in 1569 naar de dateert, is ernstig verontrust over even onverwach- Kleine of O. L. Vrouwekerkstoren, de z.g. specl- te als ongeloofwaardige gebeurtenissen van de afge- toren overgebracht. lopen tijd. Zonder dat daar enige waarschuwing Thans zijn deze klokken, die zoals architect A. A. aan vooraf ging werd met de sloping van de aan- Kok schreef: „gans de stad om 't kwartier met blij grenzende panden Prinsengracht 265 en 267 aan- geluid vervullen en op 't hele uur met groot ge- gevangen, Het op verzoek ingrijpen van Bouw- jubel", dringend aan restauratie toe. Edammers en Woningtoezicht heeft dat voor het ogenblik ver- hebben daartoe de koppen bij elkaar gestoken en hinderd. Toen bleek dat zelfs geen sloopvergun- een loterij georganiseerd. Er zijn 25.000 loten met ning in het bezit der slopers was. Enkele dagen een auto, televisietoestel, bromfiets, fototoestel, enz. later werd hetzelfde geprobeerd met een om de als prijzen, maar prijs of geen prijs, door een lot te hoek liggend pand aan de Westermarkt. - kopen verschaft ge Uzelf de voldoening aan. het. Opnieuw greep Bouw-en Woningtoezicht in. Men herstel van het carillon bij te dragen. Neemt zelf vraagt zich af: kan dat zo maar? Wat zou gebeurd het lot van dit carillon ter hand. En waarom niet zijn als Bouw- en Woningtoezicht niet tijdig was een boekje van 20 loten, die zich met een beetje gewaarschuwd en kon ingrijpen. Het antwoord moeite vlot laten verkopen onder uw kennissen, geven de slopers zelf: „De boete hebben wij daar- De heer Louis Graffner heeft zich met de vei koop 24 Enkhulzen. Vogelvlucht op Stadsherberg (oucle), gesloopt in februari 1958, van Dromedaris af gezien.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1958 | | pagina 12