tijk geen sprake. Vergelijken we de goed onderhouden keet uit 1935 met die uit 1957 dan ziet men reeds duidelijk hoe snel het verval in 20 jaren vorderingen maakt. De keet van afb. 2 heeft zelfs een gedeeltelijk ingestorte zij gevel terwijl wind en regen al jaren lang in alle keten vrij spel hebben doordat glas in de ramen ontbreekt en deuren slecht of niet meer sluiten. Een verfkwast is een weelde die zij in geen tijd meer hebben gekend! Hoe wel zij, evenals de gehele polder, eigendom zijn van de in Dordrecht gevestigde „Vereeniging de Biesbosch", staal onderhoud of restau ratie van deze vier keten momenteel bij geen enkele instantie op het programma. Grote kosten moeten er niet aan verbonden zijn. Hun ligging midden in het bouw land brengt alleen met zich mee dat ze slechts gedurende de maanden november-fe- bruati kunnen worden op geknapt wil men de te velde staande gewassen niet be schadigen. Een beplanting van de beide nog „kale" gricndheuvels stuit op moeilijkheden van agrarische aard. Bomen in het bouwland lokken immers graaneters als ringmus en kneu. Wat dat betreft mogen we dus blij zijn dat de bomen van de beide andere griend- heuvels zo royaal gehand haafd blijven. Van harte hoop ik dat door deze bijdrage de aandacht op deze landschappelijk zo bijzondere monumenten ge vestigd wordt en dat in de toekomst restauratic moge volgen. Ligt het niet ook op de weg van de Bond Heem schut om te bevoegder plaat se op herstel aan te dringen 79 Keet aan de Midden Els, no 3 op het kaartje Vci\allen keet tussen Noorderdiep cn Noordci Els no 4 of) hel karntje

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1957 | | pagina 23