dan ook niet te verwonderen, dat verschillende deel nemers deze dagen aangrijpen, om in de plaats waar het bezoek gebracht wordt langer te verblijven dan de ene georganiseerde Heemschutdag. Reeds daags te voren waren verschillende deel nemers aangekomen en daags daarna kwamen we ze op onze nawandeling, die evenals de dag zelf door mooi weer begunstigd werd, tegen. De excursie werd besloten in de Dominikanerkerk, waar onze voorzitter namens de deelnemers een har telijke dank betuigde aan prof. Timmers voor diens instructieve en algemeen gewaardeerde inleiding en rondleiding. Het heeft Maastricht op de voor ons meest waardevolle wijze doen zien en de Heemschut dag geheel aan zijn doel doen beantwoorden. Generaal Rocll, als oudste aanwezige lid, dankte namens de leden de voorzitter voor diens leiding en voor de gelegenheid om elk jaar het schone van onze mooie Nederlandse steden aan de leden van de Bond Heemschut te tonen. N.B. Een dertigtal leden heeft wèl ingeschreven voor de koffiemaaltijd, maar heeft daaraan niet deelgenomen, als gevolg daarvan kwamen de kosten voor rekening van de Bond. Zij worden uitgenodigd alsnog een bedrag van f 2,50 pp. voor deze lunch op postrekening 124326 ten name van de penningmeester van de Bond Mr H. ter Meulcn, Keizersgracht 577-581 over te schrijven. ALGEMENE LEDENVERGADERING TE MAASTRICHT Bij aankomst in de grote zaal van het Bonnefanten- museum opende voorzitter Bentinck de bijeen komst voor een korte Algemene Ledenvergadering, zoals op de convocatie aangekondigd was, met als enige punt van bespreking het voorstel tot ver hoging van de contributie. Dit voorstel was op de vorige Algemene Leden vergadering te Amsterdam door ons lid Mr Hotke bij de rondvraag aan de orde gesteld en werd door verschillende leden uit de vergadering ondersteund. Hoewel het bestuur aanvankelijk meende, de ver hoging der contributie uitsluitend vrijwillig te moeten doen zijn, was het, na het vernemen van de mening van zovele leden dat contributiever hoging aanvaardbaar moest worden geacht, van oordcel in de eerstvolgende ledenvergadering met een vooistel in dezen zin te mogen komen. De voorzitter lichtte toe, dat vooral de hoge kosten van het tijdschrift, dat aan alle leden wordt toe gezonden, benevens de sterk verhoogde bureau kosten, noopten tot een aandrang op dc leden tot contributieverhoging. Het bestuur stelde er echter prijs op, vast te houden aan zijn aanvankelijke opvatting, dat deze ver hoging voor de bestaande leden met zou gelden en vol komen vrijwillig zou zijn. In geen geval zou het willen, dat buitengewone leden, die thans nog f 7,50 betalen en voor wie de verhoging tot f 10, een bezwaar zou zijn, om die reden het lidmaat schap zouden moeten opzeggen. Ook de morele steun en het contact met deze buitengewone leden achtte het bestuur van grote waarde. De vergadering ging met algemene stemmen akkoord met het bestuursvoorstel om de contributie voor de nieuw te melden gewone leden tc verhogen van f 10,tot f 15,en voor de nieuw te melden buitengewone leden (dat zijn de individuele leden) van f 7,50 tot f 10, Een voorstel van de heer J. Antoni, kol. b.d. om voor de gewone leden, hetwelk gemeenten en in stellingen zijn, als minimum-contributie f 20, vast te stellen, vond bezwaren bij het bestuur, namens hetwelk dc voorzitter betoogde, dat onder de gewone leden verschillende kleine verenigingen zijn, die uit smalle beurs deze contributie betalen en op wier lidmaatschap prijs wordt gesteld. Dc vergadering verenigde zich hiermede. Een trouw deelnemer aan onze bijeenkomsten ontbrak, ons oudste bestuurslid en voorzitter van dc Centrale Commissie voor Stad en Dorp, dc heer J. R. Koning. Een ernstige ziekte verhinderde zijn komst. Met algemene instemming werd hem een telegram gezonden, waarin uiting werd gegeven aan ons leedwezen hem niet in ons midden te zien en aan aller hoop, dat een spoedig herstel van gezondheid hem zijn werk zou kunnen doen hervatten. 71 Verschillende leden verhoogden hun jaarlijkse contributie reeds vrijwillig van f 7.50 op f 10.—. Het bestuur stelt dit bijzonder op prijs en hoopt, dat dit voorbeeld door meer leden zal worden gevolgd.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1957 | | pagina 15