70 maar één die even opmerkelijk als interessant is en grote sym pathie kan verwerven. In deze tijd nu het eigene steeds meer vervlakt tot het massa verschijn sel zou juist het warenhuis een nieuw geluid kunnen laten horen, dat de weg wijst naar het vertrouwde en sfeervolle eigene van stads- en dorpsge meenschap, naar het karak teristieke van de streek, waar voor een ieder in zijn hart warmte koestert, hoewel velen uit vrees voor enghartig en be houdzuchtig te worden aange zien, dit niet durven uiten. Die vrees is ongegrond, zelfs ongewenst. Het heeft waarde voor het eigen karakter, voor het historisch gegroeide, dat zijn schoonheid bewezen heeft, op te komen en dit te koesteren als een verworven goed, dat recht heeft op erkenning. En Maastricht heeft een eigen sfeer, die waard is een eigen behui zing te houden. En dit tekent zich niet alleen af aan de karak teristieke opbouw van de stad, maar ook en juist aan haar bron daarvoor, de volksgeest. Wie staat met verrast als hij Amoi ontmoet, niet als een jolig ventje met pijl en boog zoals wij die in het nooiden kennen, maai als een oude heer met baard, die zijn eigen plein heeftHet schalkse ventje is cr echtei niet minder bedrijvig dan elders. En anders waar zou een woon- en huisinrichting de poëtische naam kunnen voeren van ,,In den koelen Mei" De aard en geest van de bevol king leren kennen en waarderen is mede een facet van de opzet der Heemschutdagen. Het is Maastricht Piof Timmers geelt een toelichting op de Kruisgang van de St Seivaeskerk Maastricht Panden aan de Kersen- markt, die voor een Warenhuis plaats zouden moeten maken. Foto*s Ton Koot

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1957 | | pagina 14