m s ïliiilï Jim ontvangen zullen worden op de rekening van de bankiers Pierson Co, Heerengracht 206-214 (postrekening 1142) oi op de rekening van de stichting, bij de Gemeentegiro te Amsterdam no A Stedebouwkundige Raad te Amsterdam De Gemeenteraad van Amsterdam is overgegaan tot het benoemen van de leden, die als Stedebouw kundige Raad het Gemeentebestuur zullen advi seren in stedebouwkundige aangelegenheden in oud- en nieuw-Amsterdam. Op voordracht van de Bond Heemschut is daarin benoemd ons bestuurs lid de architect C. W. Schaling. Ook onze zuster verenigingen het Koninklijk Oudheidkundig Ge nootschap, het Genootschap Amstelodamum, de Vereniging Hcndrick de Keyser, de vereniging „Ons Amsterdam" en het comité Stad Amsterdam zijn in deze nieuwe raad met afgevaardigden ver tegenwoordigd. Het behoeft geen betoog, dat wij met bijzondere belangstelling de activiteit en resultaten van het werk van deze nieuwe instelling zullen volgen. Indien op niet te lange termijn, op grond van goede argumenten, een aanvaardbaar voorstel voor de binnenstad ter tafel zou komen waarin cityvor ming en verkeer beteugeld worden, dan zal deze Raad zijn bestaansrecht verzekeren, dunkt ons. Jacob van Campen herdacht In 1657 stierf de bouwmeester Jacob van Campen op zijn landgoed Randenbroek te Amersfoort en werd hij begraven in de Sint Joriskerk aldaar. Dit was aanleiding tot een herdenking op zaterdag 14 september in de Sint Joris kerk. Burgemeester Molendijk kon daar tal van Nederlandse architecten, vertegenwoordi gers van verenigingen en be langstellende particulieren ver welkomen. De Bond Heemschut was er door voorzitter en secre taris vertegenwoordigd. Prof. Hammacher hield de her denkingsrede, waarbij hij Van Campen in zijn tijd plaatste en tastte naar de bron van con flicten welke in Amsterdam tijdens de bouw van het stad huis en bij het Huis ten Bosch in 's-Gravenhage rees. Hij meende die te moeten zoeken in het feit, dat Van Campen zijn loopbaan als schilder begon en zijn ontwerpen vaktechnisch te vaag hield. Hij trachtte aan de hand van Van Campen's conterfeitsel tot een psychologisch inzicht te komen en bracht hulde aan diens genialiteit. Na de plechtigheid was er gelegenheid tot het be zichtigen van een kleine tentoonstelling van maquettes, schilderijen, tekeningen, handschriften en voorwerpen met betrekking tot de grote bouw meester. Helaas kon de tentoonstelling slechts veertien dagen geopend blijven, zij was een langere duur waard geweest. Uitbreidingsplan Zevenaar De Bond Heemschut had bij de Kroon bezwaar gemaakt tegen de herziening van het uitbreidings plan van de gemeente Zevenaar. Naar de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid thans mededeelt, heeft de Raad van Zevenaar besloten zijn besluit houdende vaststelling van een her ziening van het plan van uitbreiding in te trekken. Hierdoor is de grondslag aan het besluit van Ge deputeerde Staten van Gelderland tot goedkeuring van bedoelde herziening ontvallen. De Markt te Delft Hoewel reeds enige maanden geleden gepubliceerd menen wij toch nog aandacht te mogen vragen voor een interessante reeks artikelen door ons medelid Ir S. H. Stoffel te Delft geschreven in de Delftsc Courant in mei van dit jaar, over de functie van een markt in de stadsgemeenschap. Schrijvend over de stadsuitlcggingen van onze tijd en het 67 Houten model van het Stadhuis van Jacob van Campen uit di 1648, thans in het Waaggebouw te Amsterdam. Foto Rijksmuseum

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1957 | | pagina 11