NIEUWE LEDEN 64 Bijzondere onderwerpen Gedurende het verslagjaar werd nog bijzondere aandacht besteed aan de boerderijbouw (zie boven), de mogelijkheid tot goed bouwen en restaureren door grote bedrijven en instellingen, ontsierende transformatorhuisjes, het probleem van de „moderne" straatlantaarn in een oud stads- of dorpsdeel en de regeling tot bescherming van mo numenten in oorlogstijd. Provinciale commissies De activiteit van enige onzer provinciale commis sies bleef beneden de verwachting. Er is overleg gaande met het Hoofdbestuur om hier tot meer be vredigende resultaten te geraken. De Secretaris van de Centrale Commissie, K. Boonenburg Als gewoon lid traden toe: Barlaeus Gymnasium, Amsterdam; Steenfabriek Corubona, Nunhem-Haelen; Ijzer- en Metaalgiete rij Driessen Billekens, Tegelen; Van Sijpesteyn Stichting, Nieuw Loosdrecht; Vereniging „Ave Rex Christus", Hoensbroek; Klooster „De Voorzienig heid", Grubbenvorst. Als buitengewoon lid traden toe: F. Adriaens, Weert; De Directeur van het Bedrijf Openbare Werken, Haarlem; Peter de Boer, Bussum; Dr. W. C. Braat, Oegstgeest; G. H. E. Brainich von Brainich-Felth, Amsterdam; Mevr. J. H. Brouwer- Aussems, Heer; A. G. Deelman, Soestduinen; A. H. Deketh, Bennekom; S. J. P. Derksen, Amsterdam; Jos. van Dooren-Asselbergs, Sittard; Hotel Duinlust, Noordwijk aan Zee; C. A. A. Eggenhuizen, Nijme gen; N.V. ENCI, Maastricht; J. M. E. Engelen, Nijmegen; Mej. M. A. H. van Es, Utrecht; Dr. P. S. Everts, Haelen; Ch. H. Eyck, Valkenburg-Houthem; J. M. Fehners, Amsterdam; N.V. FIGI, Zeist; Baro nesse A. C. de Geer van Jutphaas-Róell van Hazers- woude, Utrecht; Mevr. E. J. Goddard-van der Wijck, Zutphen; L. M. J. A. van der Grinten, Utrecht; W. A. J. Hansen, 's-Hertogenbosch; E. Haverkamp, Begemann, Rotterdam; Mr. S. Baron van Heemstra, Arnhem; Dr. P. F. Baron van Heerdt, Utrecht; Mevr. L. Hennen-Roebroeck, Heerlen; P. Mar- culphus Heyer o.f.m., Megen; Mr. H. J. F. Heyman, Rotterdam; Mevr. E. Hooyer-Dubois, Bloemendaal; J. E. H. M. Jaspar, Tegelen; B. J. dejongh, 's-Graven- hage; W. Kissels, Roermond; Marie Koenen, Hout- hem-St. Gerlach; Drs. G. Th. Kokke, Velp; J. N. Kooij, Oosterbeek; Prof. dr. Ph. H. Kuenen, Gro ningen; J. Landzaat, Amsterdam; L. de Lang Evert- sen, Vierlingsbeek; P. W. Leenhouts, Leiden: H. P. van Lente, Amsterdam; Dr. B. C. J. van der Meer, Maastricht; Mr. Aug. Molster, Amsterdam; J. Mous, Heerlen; Drs. T. R. Mulder, Hoorn; M. Muller, Castricum; H. M. Oldenhof, Ede (Gld.); J. G. Oost Lievense, Calcutta; Openbare Leeszaal, Baarn; M. Palmen op de Goul, Klimmen; Mr. W. Penning, Valkenburg; Hotel De Piasmolen, Mook; H. F. Rappange, Amsterdam; Rector der Redemptoristen, Wittem; D. Riedeman, Bennekom; G. Rietveld, Utrecht; J. M. A. van Rooyen, Naarden; J. P. H. M. Rouwet, Kerkrade; P. A. Rutten, Lottum; Mr. G. J. Salm, Amsterdam; K. D. Schónfeld Wichers, Rijssen; Mej. I. E. Tak van Poortvliet, 's-Graven- hage; F. J. Thoolen, Amsterdam; Ir. C. Th. F. Thur- kow, 's-Gravenhage; Ir. J. Vallen, Swalmen; B. P. de Vries, Hoorn; Mej. L. A. M. Vuylsteke, Rotter dam; Mevr. J. M. Wijchers, Rotterdam. BANDEN VOOR HET TIJDSCHRIFT Ingevolge een verzoek van verschillende leden zullen banden voor het orgaan Heemschut beschikbaar worden gesteld. In verband met de beperkte omvang van een jaargang, zijn deze gemaakt telkens voor 3 jaargangen. De nummering der jaren kan men zelf doen aanbrengen. Deze banden kunnen besteld worden bij het secretariaat door storting op het giro nummer 124326 van f 2,per exemplaar, onder vermelding van: band (en). HEEMSCHUTDAG 1957 Ditmaal zal de jaarlijkse excursie van onze Bond, de Heemschutdag, in Maastricht worden gehouden. Zoals gewoonlijk zal dit de eerste vrijdag in september zijn, dus op 6 september 1957. Nadere ge gevens over het programma zullen de leden afzonderlijk worden toe gezonden. Men notere de datum vast en houde deze dag vrij om verschillende, van Heemschut standpunt belangwekkende onder werpen te gaan bezien onder de vertrouwde leiding van onze Maastrichtse vrienden.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1957 | | pagina 24