lichtingsdienst. Aan de voorzijde „Onder de Boompjes" werd de ophaalbrug eveneens geres taureerd. Wanneer men bedenkt, dat destijds in Hoorn stemmen opgingen om de toen nog oude en bouwvallige brug maar door een dam te vervangen, mogen we de strijders voor het behoud van de bestaande toestand dankbaar zijn. Hier is een fraai stuk Hoorn herrezen. Een woord van hulde is hier op zijn plaats aan de directeur van Gemeentewerken te Hoorn, de heer Ruiten beek, wiens activiteit, zorg en bekwaamheid, in overleg met de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg tot dit verheugende resultaat hebben geleid. De hierbij gaande foto's geven daar een beeld van. Molententoonstelling In het Prinsenhof te Delft is een interessante tentoonstelling te bezichtigen, gewijd aan de molens met hun technische cn hun esthetische aspecten. De expositie blijft tot 27 augustus geopend en wordt allen die de molens een goed hart toedragen zeer aanbevolen. Ramen Burgerzaal %utphen De foto op blz. 45 van ons Zutphen-nummer laat de Burgerzaal zien, vóórdat de restauratie geheel voltrokken was. Hier een foto van recenter datum met de ramen welke o.l.v. de architect E. A. Can- neman werden gerestaureerd. Sittard Als Heemschutters voor een goede zaak strijden en dat doen zij dan zijn het vast houdende vechters die niet aflaten. Zo vecht ons Lim burgse lid, de Stichting voor Heemschut en Heemkunde in het land van Sittard „Ja- cob Kritzraedt" voor het be houd van de schoonheid in Sittard. Zij adresseerde aan de Kroon terzake van een partieel plan tot wijziging van het uitbreidingsplan. De Minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft medegedeeld dat geen ter- men zijn gevonden voor inwilliging van haar ver zoek. Hij deelt mede, dat blijkens het terzake in gestelde onderzoek m de afstand tussen de Ver lengde Odastraat en de plaats van de zgn. tweede wal geen wijziging wordt gebracht. Van een ge vaar, dat het fraaie uitzicht op de oude stadswal verloren gaat, zou slechts dan sprake kunnen zijn, 51 De geiestaureerdc achtergevel van het V O C pakhuis te Hoorn Burgerzaal van Zutphen met de ramen gerestaureerd o 1 v de archi tect E A Canneman Foto £eylemaker

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1957 | | pagina 11