en de toren, na herstel, in keurige staat aan de burgerlijke gemeente Hummelo en Keppel over gedragen. Zodra zulks weer mogelijk was, heeft men het her stel van het koor aangevat. In 1950 was deze res tauratie voltooid, en thans gaat het om de laatste en zwaarste etappe: het schip. De kosten van deze restauratie zijn begroot op f 150.000,waarvan f 22.500,voor rekening van de kerkelijke gemeente komt. Deze heeft zich tot het uiterste ingespannen. Niet alleen zijn de gebruikelijke bazaars, loterij en zelfs voetbalwedstrijden gehouden, in de gemeente loopt zelfs een aantal kerke-kippen rond. Wat dat inhoudt? Ieder die kippen bezit heeft één ervan aangewezen tot kerke-kip, waarvan de eier- opbrengst aan de restauratie ten goede komt. Aangezien die kippen geen clausuur is opgelegd, moet de eieropbrengst geschat worden. Men rekent er nu maar mee, dat het allemaal béste hoenders zijn! Niettemin kan de gemeente wat hulp goed ge bruiken, en dat is de reden waarom wij hier Uw aandacht vragen. Bijgaande afbeelding toont hoe het moet worden. Ter verdere aanbeveling diene, dat er een restauratie-comité is gevormd, waarvan Dr. J. H. van Heek voorzitter is. Bijdragen kun nen worden gestort op de ïekening van onze bond bij de heren Hope Co en op onze post giro-rekening: 124326, onder vermelding van: restauratie Drempt. C. F. J. THEORIE EN PRAKTIJK In het buitenland kan men als Nederlander plot seling getroffen worden door een fraai affiche dat opwekt om Nederland te bezoeken. Eén van die affiches, uitgegeven door de A.N.V.V., vertoont de Magere Brug over de Amstel te Amsterdam met een gesloten rij aantrekkelijke oude huizen op de achtergrond. De vreemde toerist, die met dit beeld voor ogen naar de Magere Brug gaat om in der daad te ge nieten van dit prachtige stadsbeeld komt wel zeer bedrogen uit. In werkelijkheid staat de stad toe, dat hier een permanente opslagplaats van oud roest op een geparkeerde auto is gevestigd. De foto toont wat men te zien krijgt. Beroepen op het ge meentebestuur om aan deze ontsierende toestand een einde te maken bleven vruchteloos. Toen wij deze plek met een burgemeester uit een andere plaats passeerden en wij hem vroegen of aan deze wantoestanden geen einde te maken zou zijn, antwoordde deze nuchter: „Natuurlijk, door een stopverbod!" (Giatis advies aan het gemeentebestuur van Amsterdam). T. K. 67 Amstel bij Magere brug. Knu>: Ton K.nct

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1956 | | pagina 23