uiting van een sterke cultuur, werd de middag vergadering ingeleid door de heer G. Feenstra, architect B.N.A., die het vraagstuk van de moderne boerderij besprak. Als uitgangspunt nam spreker het feit, dat de bouwkosten van een boerderij zo zijn gestegen, dat deze, omgerekend op het aantal ha dat bij het bedrijf behoort, niet meer als een rendabele investering kunnen worden beschouwd. Hier ligt de kern van het probleem, en duidelijk toonde spreker aan, dat hier nog een groot terrein voor diepgaande studie open ligt. Spreker waar schuwde echter ten sterkste tegen de neiging, alleen op de economie te letten; alleen een oplos sing die ook tot nieuwe schoonheid leidt achtte hij aanvaardbaar, zowel voor de boer als voor alle andere „gebruikers" en genieters van het land schap. Na beide inleidingen ontwikkelde zich een leven dige discussie. Van deze dag zal nog een uitvoerig verslag ver schijnen, dat te zijner tijd ook in het orgaan zal worden aangekondigd en voor belangstellenden verkrijgbaar zal worden gesteld. De volgende boerderijendag van Heemschut is vastgesteld op 11 oktober 1956 te Utrecht. C. F.J. KERKE-KIPPEN Vrij'dicht bij Doesburg, in de gemeente Hummelo niet slechts onaantrekkelijke, maar blijkbaar ook ligt het dorpje Drempt, met zijn oude kerk. Een ondeugdelijke constructie, is voldoende geweest, stoere tufstenen toren van omstreeks 1200, en een om deze geheel te doen verdwijnen. Wat er in in 1950 gerestaureerd koor, met daartussen een 1868 van het oude werk is overgelaten staat er vreemde ruïne. Oorspronkelijk bevond zich daar nóg; wat er in 1868 is bijgemaakt, is verdwenen, een pseudo-basilicaal schip, doch in 1868, nadat Kan het veelzeggender? men de toren „geheel nieuw" had „opgemaakt", Die resten zijn overigens voldoende om tot een was dit met veel cement en stuc, en platte daken, herstel van de kerk in zijn oorspronkelijke vorm verbouwd tot een halleschip in droge en harde te geraken. neo-gothische vormen. De kerkelijke gemeente, 500 lidmaten groot, is Het is geen oorlogsgeweld geweest, dat dit halle- daarmede in 1939 begonnen. Toen werden de schip deed instorten. Verwaarlozing van deze maatregelen uit de vorige eeuw ongedaan gemaakt 66

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1956 | | pagina 22