maandelijks bulletin in het leven te roepen, dat mededeling zal doen van de voornaamste werk zaamheden en besluiten van deze commissie en van de aktiviteiten der provinciale commissies. Het bulletin is uitsluitend bestemd voor de leden van de genoemde commissies. Het eerste nummer is in maart 1956 verschenen. De redactie van het blad berust bij de secretaris van de Centrale Commissie. Richtlijnen De Centrale Commissie heeft een aantal vragen geconcipieerd, welker beantwoording moet leiden tot de samenstelling van een aantal richtlijnen, alsmede een toelichting op de bedoelde vragen. De op te stellen richtlijnen zouden in het bijzon der onder de aandacht van gemeentebesturen dienen te worden gebracht. Boerderijendag De Centrale Commissie organiseerde op 18 mei 1956 een „Boerderijendag" in het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem. Inleiders waren de heren R. C. Hekker ('s-Gravenhage) en G. Feenstra (Arnhem). De vele aanwezigen toonden grote belangstelling en leverden vruchtbare bij dragen tot de discussies. Overwogen wordt, bin nenkort een tweede boerderijen-symposion te houden. Stelphoevedag De Commissie Stad en Dorp in Noordholland belegde op 23 mei 1956 een bijzondere vergade ring, waarbij o.m. verscheidene westfriese burge meesters aanwezig waren, met als onderwerp, de toekomst van de westfriese stelpboerderij. Ook deze vergadering leverde nuttige gezichtspunten op, die nader zullen worden uitgewerkt. Excursies De Noordbrabantse Commissie organiseerde een excursie naar de Sint Janskerk en het gebouw van 64 Hoogwoud, de Willemshoeve. Een typische Westfriese stolphoeve, met voorhuis waarin fraaie deuromlijsting 18de-eeuws?) en links restant van de oorspronkelijke beschieting met geribde delen. Foto: Monumentenzorg

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1956 | | pagina 20