36 UITSPRAAK „Zoals men zich zal herinneren, heeft de Algemene Vergadering in Zutphen een onderzoek naar de meningsverschillen, die zijn ontstaan tussen het Dagelijks Bestuur van Heemschut en de heer C. A. Huygen voor onderzoek en definitieve uit spraak opgedragen aan een commissie van drie leden. Deze uitspraak luidt als volgt: Het Dagelijks Bestuur van Heemschut was gerechtigd, zowel materieel als formeel, de heer Huygen te schorsen als lid en secretaris van de Commissie Stad en Dorp in Limburg. Het Dagelijks Bestuur van Heemschut was niet gerechtigd, noch formeel, noch materieel, de heer Huygen te schorsen als lid van het Alge mene Bestuur. Wel meent de commissie dat er door de gestoorde verhouding in de naaste toekomst geen vruchtbare samenwerking tussen de heer Huygen en de leiding van Heemschut te verwach ten is en zij heeft de heer Huygen dan ook gead viseerd op deze grond te bedanken als lid van het Algemene Bestuur. De heer Huygen heeft dit advies opgevolgd". De Commissie: (get.) J. D. M. Bardet. (get.) M. W. N. Cobben. (get.) W. N. Felhoen Kraal. EXCURSIE De Commissies Stad en Dorp in Noordholland en Utrecht organiseren, in samenwerking met de Com missie voor de Vecht en het Oostelijk en Westelijk plassengebied op Zaterdag 16 Juni een excursie door de Vechtstreek. Het verzamelpunt voor automobilisten zal zijn het kasteel Zuylen te Zuylen (aan de Vecht; niet te ver warren met kasteel De Haar te Haarzuylens!), voor treinreizigers aan het Centraal Station te Utrecht, vanwaar yoor verbinding met Zuylen zal worden gezorgd. Na bezichtiging van het kasteel zal over Maarssen, Breukelen en Nieuwersluis worden ge reden naar het buiten Vreedehoff, dat eveneens be zichtigd zal worden. Vandaar leidt de route over Loenen en Vreeland naar Nederhorst-den-Berg, waar de koffiemaaltijd zal worden gebruikt. Tenslotte wordt via Weesp naar Muiden gereden, waar de excursie wordt besloten met een bezoek aan het Muiderslot. De leden in de provincies Noordholland en Utrecht zullen tijdig door middel van een convocatie van nadere gegevens omtrent de excursie op de hoogte worden gesteld. Aan de leden in andere provincies, die eveneens een convocatie willen ontvangen wordt verzocht zich hiervoor op te geven bij onze Admini strateur, Singel 512, Amsterdam-C. BOEKBESPREKING Oud-Leiden Serie In de Oud-Leiden Serie verschenen twee nieuwe deeltjes, gewijd aan Leids en Katwijks Volksleven. Haring, wittebrood en hutspot, de peueraar, de dialec ten, de Katwijkse klederdrachten, legenden en bijge loof, ja wat al niet, worden door verschillende auteurs deskundig en levendig behandeld. De boekjes zijn goed geïllustreerd en verzorgd en vormen een nieuw bewijs voor de grote vitaliteit van ons lid, de Ver eniging „Oud-Leiden". C. F. J. Behoud de natuur Onder deze titel geeft de Algemene Vereniging voor Natuurbescherming voor 's-Gravenhage en omstreken een brochure uit, waarin de oude buitens rondom het „dorp", de duingebieden, kortom de groenvoorziening van 's-Gravenhage aan een onderzoek wordt onder worpen. Het blijkt, dat ook hier de groeiende stad het natuurschoon bedreigt. Terecht slaat de vereniging alarm met deze voortreffelijk geïllustreerde en gere digeerde brochure, die, naar wij menen, reeds sterk de aandacht heeft getrokken. C. F. J. NIEUWE LEDEN Als gewoon lid traden toe: Het Gemeentebestuur van en te Wierden; Rijksmu seum „Zuiderzeemuseum", Enkhuizen; Stichting „Zaans Schoon", Zaandam. Als buitengewoon lid traden toe: J. G. de Backer, Voorburg; J. A. Biegman, 's Graven- hage; H. Blijdenstein-Morsman, Enschede; B. D. Breuning ten Cate, Almelo; C. J. Coldewey Jr., Epse; P. C. Deutz-Ebeling, Enschede; B. W. Ebbinge, Enschede; B. G. Fruithof, Goirle; Mej. J. A. M. Geers, Hummelo; Mej. M. Goossens, Bussum; J. J. de Graaf, Apeldoorn; A. P. W. van der Haar, Wasse naar; Dir. Hardhout- en Triplexhandel „Henderico", Groningen; A. H. van Heek, Enschede; J. C. Huppe- retz, Weert; Ir. G. D. Iordens, Zwolle; H. W. Jordaan, Diepenheim; C. H. F. Klinkert, Schoorl; A. P. M. de Kluys, Tilburg; G. B. W. ter Kuile, Enschede; N. H. ter Kuile, Enschede; Mr. W. F. J. Laan, Dene kamp; N.V. v/h Firma M. J. van der Loeff, Enschede; Dir. N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij, Ol- denzaal; C. J. Meyer, Amsterdam-C.; J. J. de Monchy, Hengelo; C. E. W. Nering, Ommen; W. van Olphen, Amsterdam; J. W. Overweg, Hengelo; L. J. A. M. Rebers, Voorschoten; Ir. P. Reyenga, Groningen; A. H. Salden, Venlo; Jkvr. L. H. Baronesse Schimmel- penninck van de Oye, Voorschoten; P. F. J. M. Schreuder, Maastricht; Ir. J. B. Ridder de van der Schueren, Zwolle; L. Teulings, 's-Hertogenbosch; R. W. van Tuinen, Menaldum; Dr. R. Vedder, Haarlem; G. J. Vriesen, 's-Heerenberg; Dir. Kon. Ned. Viltzeil-, Was- en Leerdoekfabrieken De Vogel Van Calcar N.V., Zwolle; J. L. Wentholt, Abben- broek; T. Zoetemeyer, Vlaardingen; Jan van Zutphen, Hilversum; Tj. Zijlstra, Arnhem. Als donateur traden toe: H. ten Cate Hzn. Co. N.V. Kon. Stoomweverij te Nijverdal, Almelo; Kon. Ned. Katoenspinnerij N.V., Hengelo.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1956 | | pagina 24