106 Gelderland J..Ji Talsma, Utrechtsestraatweg 115, Öosterbeek. Groningen Prof. Dr. J. Lindeboom, Voorz., Groningen. B. van der Veen Czn., Secr., Eemskanaal 24, Groningen. Fop Brouwer, Haren. ïr. J. Dieperink, Groningen. Prof. Mr. P. W. A. Immink, Groningen. J. J. Leeninga, Groningen. Jhr. Mr. S. M. S. de Ranitz, Winsum. Jan Vroom, De PuntGlimmen. Limburg "Pj:pf. Dr. J. J. M. Timmers, Voorz., Papenstraat 13, Maastricht. Putoor Th. W. J. Driessen, Middelaar. Drs1. P. Heggen, Valkenburg (L.). Dr?. L. E. M. A. van Hommerich, Heerlen. J. L- Offermans, Sittard. Jhr'. Mr. F. L. J. van Rijckevorsel, Maastricht. Jhr. Mr. R. A. Th. M. van Rijckevorsel, Gulpen. M. K. J. Smeets, Roermond. Drs. J. Sprenger, Maastricht. Noord-Brabant Jhr. Mr. F. J. C. M. van Rijckevorsel, Voorz., Vught. Jhr. Mr. W. J. van Weede van Dijkveld, Secr., Brandwaarborg, Wolvenhoek, 's Hertogenbosch. J. Th. M. Bruens, 's Hertogenbosch. H. J. M. Hanssen, 's Hertogenbosch. P. H. van Kessel, 's Hertogenbosch. Ir. C. J. van Oyen, 's Hertogenbosch. J. van der Palen, Breda. Noord-Holland Mr. H. J. Wytema, Voorz., Alkmaar. Ir. F. Ottevangers, Secr., Dreef 24, Haarlem. H. Bunders, arch., Hilversum. C. S. Th. Gink, Haarlem. Mevr. A. J. Gorter-Ter Pelkwijk, Naaiden. Mr. J. W. Groesbeek, Haarlem. Ir. P. K. van Meurs, Haarlem. C. W. Royaards, arch., Schoorl. J. H. Roggeveen, arch., Bergen (N.H.). C. W. Schaling, arch., Amsterdam. Mr. H. J. J. Scholtens, Beverwijk. J. Trouw, Abcoude. Overijssel Ir. W. K. de Wijs, Voorz., Enschede. A. A. C. Maaskant, Secr., Koestraat 8, Zwolle. P. J. G. van Heek, Enschede. Ir. C. de Heer, Deventer. J. H. de Herder, arch., Zwolle. Jan Jans, arch., Almelo. Ir. W. P. C. Knuttel, arch., Deventer. Ir. A. Kraayenhagen, Zwollerkerspel. B. J. ter Kuile, Enschede. J. A. Veldman, Zwolle. Utrecht Ir. J. D. M. Bardet, Voorz., Utrecht. Drs. A. Bertoen, Secr., Achter St. Pieter 25, Utrecht. G. Adriaans, arch., Amersfoort. Ir. J. B. Baron van Asbeck, arch.j Utrecht. Dipl.-Ing. P. Kluyver, Utrecht. J. C. Wilbrennink, Utrecht. W. Wymstra, arch., Maarssen. Zeeland Ir. P. J. 't Hooft, b. i., Voorz., Goes. A. P. Schat, Secf., Nieuwstraat 27, Middelburg. Jhr. L. E. D. S. van Bönninghausen tot Herinckhavc, IJzendijke. G. Houtekamer, Goes. Mr. T. Lebret, Middelburg. Ir. H. de Lussanet de la Sablonière, Middelburg. E. Smit, Veere. Ir. M. de Vink, Middelburg. Dr. J. J. Westendorp Boerma, Zieriksee. Zuid-Holland Mr. H. G. van Everdingen, Voorz., Heenvliet. Jhr. Mr. D. van Doorn, Secr., 'Eendrachtsweg 75, Rotterdam. Mr. H. F. Aeyelts, Dordrecht. Ir. H. V. Gerretsen, b. i., 's-Gravenhage. D. A. Goedewaagen, Gouda. H. W. Herwig, 's-Gravenhage. M. van Hoogstraten, Rotterdam. Mr. H. L. s' Jacob, Voorburg. Drs. E. Pelinck, Leiden. Ir. N. P. H. J. Roorda van Eysinga, Delft. Mr. R. H. Woltjer, 's-Gravenhage. BOEKBESPREKING Restaureren in Friesland, uitgave van het Pro vinciaal Bestuur van Friesland, Leeuwarden 1954, 150 pag. 38 ills. f 3.75. Het Provinciaal Bestuur van Friesland is tot nog toe het enige, dat een boekje deed uitgeven, waarin een beeld wordt ontworpen van de activiteit op het terrein der restauraties, die zich in zijn provin cie afspeelde. Wie dit werkje doorleest, komt onder de indruk van de grote liefde voor de monumenten, die er uit spreekt. De tekst, maar ook de uitvoerige illustraties en de uitstekende verzorging leggen van deze liefde getuigenis af. Openhartig wordt besproken, hoe het begrip voor de restauraties bij het provinciaal bestuur eerst langzaam en bijna tegenstribbelend is gegroeid; ook hoe de gedachten, die aan het werk in het al'ge-

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 28