veer ter plaatse van de buitenkant van de droge stadsgracht, zowel op verkeerstechnische, alsook op aesthetiSche en historische gronden; voorlopig zal deze weg een welkom onderdeel in een net van voetganger- en rijwielpaden, waaromtrent de commissie eveneens voorstellen doet, kunnen vor men. Een nieuwe doorbraak van de wallengordel wordt ontraden. De commissie spreekt zich, wat de plaats van het stadhuis betreft, uit voor het Marktplein. Tenslotte beveelt de commissie aan: het vaststellen van een monumentenverordening met -lijst, het instellen van een monumenten- en welstandscommissie voor de oude stad, het instellen van een sloop- verbod in de binnenstad, het opstellen van een regeling ex. art. 43 Woningwet, het instellen van een gemeentelijk subsidiefonds, en tenslotte het besteden van aandacht aan het opsporen, bewaren en weer toepassen van bouwfragmenten. Wij hopen dat dit rapport, waaraan door de commissie inten sief en met liefde is gewerkt door het Gemeente bestuur goed zal worden ontvangen, opdat Sit- tard weer kan worden wat Albrecht Dürer het in 1520 noemde: ,,eyn feins Stadtchen". NIEUWE LEDEN Als gewoon lid traden toe: Landschapsschoon IJsselmonde, Ridderkerk; Stich ting ,,De Overijsselse Molen", Enschede; Stichting Provinciaal Overijssels Geschiedkundig Museum, Zwolle; Als buitengewoon lid traden toe: G. M. G. Bakker, Zaandam; A. Bloemsma, Haarlem; Mevr. J. M. ten Bokkel-Peppelman van Kampen, Voorburg; Geurt Brinkgreve, Amsterdam; Dr. I. N. Th. Diepenhorst, Epe; Dir. Uitgeversbedrijf Djamba- tan N.V. Amsterdam; Jhr. J. E. van der Does de Wil- lebois, Utrecht; Mevr. E. van Dorp-Oliemans, Har- lingen; Mr. C. Droogleever Fortuyn, Groningen; Prof. Mr. H. de la Fontaine Verwey, Amsterdam; H. F unnekotter,. 's-Gravenhage; J. J. de Graaf, Apel doorn; J. Hanssen, Roermond; Ir. R. Heida, Haarlem; M. J. Hille, Zaandam; J. W. A. Honig, Zaandijk; H. van Hoogdalem Hzn, Gorinchem; Mevr. G. van Hoorn Alkema-Lusink, Amsterdam; C. Huig, Zaan dam; R. A. P. van Iersel; Oss; A. Jansen, 's-Graven hage; J. G. A. de Jong, Alkmaar; D. Klaassen Fzn; 's-Gravenhage; Mr. P. F.J. de Kok, Aerdenhout; Mevr. I. Kreunen-Mees, Hoenderloo; W. H. Leemhuis, Groningen; Z. Exc. G. P. Luden, Kopenhagen; Mr. P. J. Molendijk, Zaandam; Mej. A. M. P. Mollema, 's-Gravenhage; Mej. W. S. Noback, Rotterdam; S. M. van Ommeren, Eist (U.); J. Pannevis, 's-Gra- venhage; M. Plooyer, Zaandam; Mevr. O. Prins- Clarion, Leiden; H. M. van Randwijk, Amsterdam; H. J. Rytma, Groningen; Mevrouw Tony de Ridder- Schottelius, Oosterbeek; Mgr. A. E. Rientjes, Utrecht; Mej. Dr. M. Rooseboom, Leiden; Dr. A. M. H. Schepman, Groningen; J. Schipper Jr. Zaandam; Prof. Dr. H. Schulte Nordholt, Groningen; A. Stok kink, Amsterdam; F. A. J. Smoorenburg, Amsterdam; Mr. K. Staab, Rotterdam; J. Th. W. van Stappers- hoef, 's-Gravenhage; Paul J. Steenbergen, Voorburg; Chr. Stooker, Zwolle; G. H. Streurman, Veendam; Ir. J, J. M. Taudin Chabot, Eindhoven; Mr. C. F. van Veen, Houten (U.); Mej. S. Vegelien, Alkmaar; J. A. van de Vegt, Zwolle; Mr. W. J. Vogel, 's-Graven hage; Ir. W. Zuurmond, Zaandam; Als donateur trad toe: Ir. J. F. Heijbrock, Amsterdam. LIJST VAN DE LEDEN DER COMMISSIES STAD EN DORP VAN DE BOND HEEMSCHUT Centrale Commissie J. R. Koning, Voorz., Amsterdam. Prof. Dr. M. D. Ozinga, Wnd.-Voorz., Utrecht. K. Boonenburg, Secr., Nanne Grootstraat 22. O. van der Gronden, 's-Gravenhage. J. P. Mieras, Amsterdam-C. Ir. F. Ottevangers, Haarlem. Dr. Win. Roukens, Arnhem- C. W. Royaards, arch., Schoorl. Ir. F. H. Warnaars, 's-Gravenhage. Corneille F. Janssen, notulant, Amsterdam-C. Drenthe Th. Ph. Baron Mackay, Voorz., Rolde. J. Bakker, Secr., Markt 20, Assen. J. Boelens Kzn., arch., Assen. Ir. J. A. M. den Boer, Assen. Mr. H. A. Hoendervanger, Assen. G. R. Hollema, tuin- en landsch. arch., Frederiksoord. Dr. J. Naarding, Assen. Dr. H. J. Prakke, Assen. Friesland Ir. Ch. C. van der Vlis, Voorz., Leeuwarden. Ir. D. A. Arkenbout, Secr., p/a Gemeentewerken, Wissesdwinger 1, Leeuwarden. A. Baart, arch., Leeuwarden. Ir. G. J. A. Bouma, Kimswerd. K. M. van der Kooi, Dronrijp. Dr. A. Wassenbergh, Leeuwarden. M. Wiegersma, Drachten. 107 r

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 27