het Amsterdam se Gemeentebe stuur. Dit worde aan de betreffen de autorite'ten en alle leden der vier verenigingen toegezonden. Het verstrekken de belang en de bijzondere prin cipiële betekenis van deze Nota rechtvaardigen naar het oordeel van onze bestu ren deze groot scheepse actie. De doorbraak van de westelijke wand van de Markt te Maas tricht vond ons als tegenstanders. De Bond wordt thans vertegen woordigd in de verkeerscommis- sie die de ge meente over deze problemen advi seert. De Stadskern commissie van Sittardwaarin wij met 3 leden waren vertegenwoordigd, kwam gereed met haar rapporr en bood dit aan Burgemeester en Wethouders aan. Met de directeur van Openbare Werken van Dordrecht werd overleg gepleegd inzake de stads kern en werd gewezen op de bezwaren van te radi cale doorbraakplannen. Het brugplan van Helmond vond bij de Kroon genade, bij ons niet. Stadsbeeld en Dorpsgezicht Aan het Gemeentebestuur van futphen werd ad vies gegeven inzake beplanting voor de stadsmuur bij de Haagpoort en inzake de modernisering van de stadsverlichting. Aan de gemeente Leiden werd advies uitgebracht over de verlichting van Rapenburg. Aan fienksee werd bezwaar geuit tegen plaatsing van een graansilo. In ffoolle heeft onze actie tegen het stadsverval tot resultaat gehad, dat thans is opgericht de Stich ting Stadskern Zwolle en de Vereniging van Vrien den van de Stichting Stadskern Zwolle, die het stadsherstel aanvatten. Rijssen is gewezen op het ernstige verval van het stadsbeeld van dit voor ons land zo unieke open landbouwstadje. De ontsierende vernieuwing van een ophaalbrug te Jisp kon niet worden belet. Aan de gemeente Delft werd verzocht, bij de modernisering van de bestra ting, een onderverdeeld profiel te handhaven. Dempingen De gemeente Gorinchem vroeg om advies inzake de demping van de Lingehaven. Nu de Damsluis te Monnikendam voor de scheepvaart overbodig is, wil het Hoogheemraadschap Waterland tot dem ping overgaan. Hiertegen is geadresseerd. Onze mening werd kenbaar gemaakt tegen de demping van de Zwaaikom te Middelharnis. Ons bestuur sloot zich aan bij het protest van de burgerij te Arnhem tegen de demping van de Lauwersgracht. De meer dan een kwart eeuw durende strijd van onze Bond voor het behoud van de Oude Rijn te Woerden, dreigt in het nadeel van de Oude Rijn beslist te worden. In Amsterdam wordt in de Binnenstadsnota de demping van de Lijnbaansgracht langs de Ziese- niskade geopperd, als een oplossing voor het par- keervraagstuk, in merkwaardige strijd met de belijdenis in het eerste deel van deze Nota. Restauraties Het Gemeentebestuur van Arnhem werd ge wezen op de noodzaak van een spoedig ingrijpend herstel van de ruïne van de Waag. Voorts werd aangedrongen op behoud van het huis Sonsbeek. De eigenaar van het fraaie perceel Rechtestraat 69 te R.ijp werd tot restauratie bewogen. Op zijn verzoek werd aan het Gemeentebestuur van Haarlem advies gegeven over de bestemming van de Zeevishal. Onze zustervereniging de Ne derlandse Kastelenstichting werd geattendeerd op het voortschrijdend verval van het Kasteel Neder- horst. In het orgaan werd de aandacht gevestigd op de wenselijke restauraties van molens. Verordeningen Meermalen werd op de wenselijkheid gewezen Gemeentelijke Monumentenverordeningen te maken. Aan de Gemeenten Alkmaar en Bolsward werden met dit doel modellen verstrekt. Reclames Welhaast spreekwoordelijk is de strijd van onze Bond tegen de ontsierende reclames. Het succes daarvan is voor velen nog openbarend, wanneer 100 Zwolle, het huis Koestraat, hoek Krom me Jakke, waarvan de restauratie wordt voorbereid door de Stichting Stadskern Zwolle. foto j'jHct 0versticht"

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 20