ten medestander zeer erkentelijk en wensen hem van harte een gelukkige levensavond. De heer C. A. Huygen legde zijn taak als secretaris van de Commissie Stad en Dorp in Limburg neer en bijgevolg als Limburgs vertegenwoordiger iri het Algemene Bestuur in verband met zijn nieuwe werkzaamheden. Hij heeft slechts kort aan ons werk deelgenomen ën wist door grote ijver de aandacht op zich te vestigen. Als nieuw lid koos Uw vergadering Prof. Ir. T. H. van Wisselingh, voorzitter van onze Commissie de Weg in het Landschap, in het Algemene Be stuur. Het Dagelijkse Bestuur vergaderde naar behoefte doch tenminste maandelijks. Het Alge mene Bestuur kwam op 16 dec. 1954 te Amsterdam bijeen en op 12 juli te Haarlem. In de dec.-ver- gadeiing sprak o.m. architect C. W. Schaling over de „Beoordeling van bouwplannen", waarbij enige Deense films vertoond werden. Na de julivergadering werden enige heemschut aangelegenheden in de binnenstad van Haarlem bekeken. Vertegenwoordigingen In de verkeerscommissie van de gemeente Maas tricht werd wijlen Ir. Van Hoytema opgevolgd door Ir. F. H. Warnaars. Als vertegenwoordiger van de Bond Heemschut in het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland nam Mr. H. G. van Everdingen de plaats in van wijlen de heer Van Hoytema. De stadskernplan-commissie van Sittard, welke on der voorzitterschap van de voorzitter van onze Lim burgse commissie Prof.Dr.J.J.M.Timmers, stond, bracht haar rapport uit aan het Gemeentebestuur. In de hoofdstad werd een comité van vertegenwoordigers uit de burgerij gevormd, genaamd „De Stad Amsterdam", met als doel stelling het zoeken van een syn these tussen het behoud van het stadsschoon en de eisen van het economische leven, met als uit gangspunt dat het verkeer zich naar de stad te voegen heeft en niet omgekeerd. De heren Bierens de Haan, Ter Meulen en Koot namen zitting in het Comité; de eerste twee tevens in het dagelijkse bestuur daarvan. De Rijkscommissie „Uniformiteit van de bebou wing", waarin architect Schaling de Bond Heem schut vertegenwoordigt, zette haar werkzaamheid in het verslagjaar voort. Commissies De jaarverslagen van onze Commissie werden, tegelijk met de oproep voor deze vergadering aan alle leden toegezonden. Bureau Wenselijke uitbreiding van personeel op ons bureau moest achterwege blijven wegens het ontbreken van de daarvoor nodige middelen. Orgaan De dreiging van; onherstelbare aantasting van het karakter onzer oude stadskernen was aanleiding om drie speciale nummers van ons orgaan aan dit onderwerp te wijden. In dec. '54 verscheen een Amsterdamnummer, uitsluitend op de beroering welke ontstond over een verkeersplan mët> rigoureuze dempingen. In april '55, kort na de 25ste Monumentendag aan de stadskernen gewijd, verscheen een nummer eveneens met dit onderwerp en dezer dagen komt een nummer uit, gezamenlijk geredigeerd door de besturen van het K.O.G., het Genootschap Amstelodamum, de Vereniging Hendrick de Keyser en onze Bond, als commentaar op de Nota binnenstad, welke het College van B. W. van Amsteidam de Raad der Gemeente heeft voorge legd en welke schijnbaar tevens bedoeld was als een antwoord op de verschillende adressen ter zake tot dat College gewend. De tweeslachtigheid en 98 Vlieland, duinterrein dat niet aan bebouwing met „kampeercentra" mag worden opgeofferd. foto Ir. D. A. Arkenbout.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 18