dat Heemschut zijn leden geen direct materieel voordeel kan bie- dén, omdat hij een ideëel doel nastreeft, zal Uw vergadering hetShet ons eens kunnen zijn, dat dit! ledental noodzakelijk moet worcfën uitgebreid om als Bond het hoofd te kunnen blijven bie den! taan de stroom van beroepen, welke op ons gedaan worden en aan de hoger geworden lasten, welker ook ons deel zijn. Bestuur Belangrijke wijzigingen voltrokken zich in ons De vacatures-Bierens de Haan en -Cleyndert in bestuur. het Dagelijks Bestuur werden bij besluit van het Allereerst in het Dagelijkse Bestuur. Algemene bestuur aangevuld door de benoemingen Dr. Bierens de Haan sedert 1940 voorzitter van de van de architect C. W. Schaling en de heer A. G. Bond, gaf de wens te kennen plaats te maken voor M. Boost, directeur van de afd. Wegen en Verkeer een jongere en wel zodanig, dat deze de jaarlijkse en de A.N.W.B. algemene ledenvergadering geheel zou leiden. Het is hoopgevend dat de dagelijkse leiding van de De Bijzondere Algemene Ledenvergadering, te Bond versterkt kon worden' met een zo gezag- Haarlem bijeengeroepen met het dpel een nieuwe hebbend verkeersdeskundige als de heer Boost met voorzitter te benoemen, verenigde zich met het open oog voor de schoonheid van het land. bestuursvoorstel Mr. S. P. Baron Bentinck tot Het Algemene Bestuur leed in het verslagjaar ge- Bondsvoorzitter te verkiezen. Ook in dit jaarverslag voelige en onherstelbare verliezen door het over- moge getuigd worden van de dankbaarheid, welke lijden van de heren Ir. J. F. van Hoytema, notaris wij verschuldigd zijn aan Dr. Bierens de Haan voor Nanne Ottema en A. Oosterlee. de toewijding en waardigheid, waarmede hij de Drie mannen, die elk op hun plaats met overtui- taak van voorzitter gedurende 15 jaar heeft ver- ging voor de heemschutgedachte zijn opgetreden, vuld. Door zijn persoonlijkheid heeft hij er toe bij- In Ir. Van Hoytema verliest de Bond tevens een gedragen, dat het aanzien van de Bond alom in den invloedrijk en beminnelijk Voorzitter van de Cen- lande werd bestendigd, en verstevigd. Het moge als trale Commissie Stad en Dorp; in de heer Ooster een bewijs gelden voor de vriendschappelijke sa- lee een algemeen geacht en in het jeugdwerk voor menwerking in onze bestuurskring, dat de heer aanstaand Voorzitter van de Commissie Heemschut Bierens de Haan volgaarne bereid bleek, als lid en de Jeugd. Tot in hun laatste dagen hebben van het Algemene bestuur deel te blijven uitmaken zij gedeeld in onze Heemschutzorgen en hebben van de Bondsleiding, wij van hun grote levenservaring en wijze raad De nieuwe voorzitter, die de algemene sympathie profijt mogen hebben. Wij herdenken hen met die- verwierf van ons bestuur, waarmede hij reeds 12 pe eerbied. jaar samenwerkt, zal het niet moeilijk vallen het De heer J. W. Verdenius trad als bestuurslid af in vertrouwen, hem in de Bijzondere Algemene verband met zijn gezondheid. Reeds lang geleden Ledenvergadering te Haarlem geschonken, waar- kwam de heer Verdenius als stedebouwkundige in dig te tonen. Immers, het Heemschutwerk is hem conflict met HeemschutIn dit conflict en ten volle vertrouwd en vindt in hem een vasthou- daarna kreeg hij zóveel waardering voor het stre- dend en scherpzinnig verdediger. Zo bracht de ven van de Bond Heemschut, dat hij een warm teleurstelling om het afscheid van de oud-voorzitter medestander en bestuurslid werd. En nog steeds tevens een niéuwe stimulans in de verwachting welke laat hij niet af ons op de hoogte te houden, als hij van de nieuwe voorzitter rriag worden gekoesterd. meent dat er gevaar dreigt. Wij zijn deze onverdro- 97 Om de Zuidelijke wallen van Dokkum blijft de ruimte behouden foto Ir. D. A. Arkenbout.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 17