meer het unieke, later wereldberoemde, uit de Dudoktijd der vooroorlogse jaren. In de locale pers is een pennestrijd aan de gang tussen liefhebbers van de jacht en van honden: wie van hen: de jagers of de buitlustige en onrust- brengende honden brengen de wildstand schade toe Ik ben niet bevoegd het twistpunt te beslech ten maar dat de stand van korhoenders, reeën etc. schade leed, achteruitgaat, is een droevig feit. Ontsierende reclame, speciaal in de buitengemeen ten als bijv. het nog altijd zeer karakteristieke 's Graveland, is de laatste tijd weer hand over hand toegenomen. Nieuwbouw in Kortenhoef brengt schuurtjes met gegolfde plaatijzer- en asbestdaken, die thans van de weg af zichtbaar, maar ook later, ingebouwd, voor de bewoners, een zeer lelijk aspect bieden. In hetzelfde schilderachtige Korten hoef kan het P.E.N. er helaas niet toe komen, bij vernieuwing van de electrische leidingpalen, voor een ondergronds, niet ontsierend, kabelnet te zorgen. Voorjaren zitten we weer met de afschu welijke palen opgescheept. Wat in een (enigszins) soortgelijk waterdorp als Giethoorn wèl kon, vele jaren geleden, een paal- en draadloos dorp, bleek helaas voor Kortenhoef niet mogelijk, of liever: natuurlijk wèl mogelijk maar om de kosten, zoals gemeld werd door het Provinciaal Electrisch be drijf, niet gewenst te zijn. Aan het drukste gedeelte van Oud-Loosdrecht valt niets meer te bederven, dat is hopeloos verknoeid, aan Kortenhoef, het stillere gedeelte van Oud-Loosdrecht en aan Nieuw-Loosdrecht nog wel. Daar is nog veel moois overgebleven. We zijn ondertussen al vanuit het Gooi in het „Ommeland" terechtgekomen. In beide, in Gooi en Ommeland, is nog zeer veel schoonheid met velerlei facetten, bewaard gebleven. Maar er dient voortdurend gewaakt en gestreden te worden voor het behoud. Jammer dat de ijverige Vereniging van „Vrienden van het Gooireservaat" meende het tijdschriftje van deze vereniging, na een paar jaar weer te moeten opheffen om financiële redenen. Het was een van de. meest geschikte gelegenheden om de trom te roeren in eigen en wijder kring en de bescherming der Gooise schoonheid te bevorde ren. Wanneer ergens deze bescherming nodig is dan is het hier waar intenser, kwantitatief en wel licht ook kwalitatief, dan elders van deze schoon heid genoten wordt en waar daardoor het bederf des te eerder mogelijk en des te fataler in zijn wer king is. Corneille F. Janssen A COMEDY OF ERRORS? Een uitbreidingsplan voor Maarden De vesting Naarden bezit misschien wel de best bewaarde wallen van ons land. Behoud van die wallen in een zo fraai mogelijke omgeving is dus een belang van de eerste orde. Aan de Noordkant ligt de vesting vrij, maar het is voor de toerist moeilijk een punt aan die Noordzijde te bereiken, waar hij van het zicht op de wallen genieten kan. Aan de Zuidzijde, waar de Rijksweg dicht onder het glacis doorgaat, oogst de stad veel meer be- 11 Oude boerderij bij Hilversum Fot0 Duco Broei

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 19