Semi-officieel In ons jaarverslag (zie Heemschut October 1954) noemden wij de Stichting ,,Het Zuid-Hollandsch Landschap" een semi-overheidsinstelling, hetgeen o.m. gegrond werd op de omstandigheid, dat de helft van de bestuursleden wordt benoemd door het Provinciaal Bestuur (de andere helft door het Insti tuut Stad en Landschap). Met deze aanduiding is niets onvriendelijks bedoeld, zoals uit het vermelde jaarverslag moge blijken. Wel is bedoeld, duidelijk te maken, dat het bestuur van de Bond Heemschut van mening is, dat een samenwerking, zoals het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland suggereert, de onafhankelijkheid van de Bond Heemschut on voldoende waarborgt. Men mag hier echter niet de conclusie uit trekken, dat de zelfstandigheid van de Stichting Het Zuid-Hollandsch Landschap door ons in twijfel wordt getrokken. A. G. M. Boost WAGHTPLAATSEN. BIJ AUTOBUSHALTEN Het is uit een oogpunt van accommodatie voor bij bushalten wachtende passagiers ee.n verheugend feit, dat de stedelijke en particuliere maatschap pijen gaandeweg wat meer aandacht besteden aan gelegenheden, welke de passagiers enige bescher ming tegen wind en weer bieden tijdens het wach ten op het vervoermiddel. Hier ligt, in overleg met de wegbeherende instan ties en stedelijke diensten, die het aangaat, de ver antwoordelijke taak om objecten tot stand te bren gen, die op zichzelf aesthetisch verantwoord zijn en passen, althans niet uit de toon vallen, in de omgeving waarin zij worden geplaatst. Het mogen zeker geen precieuze, doch evenmin door afmetingen of vormgeving zich opdringende bouwwerkjes worden. Met een simpele, luchtige constructie, een argeloze vooral niet nadrukkelijke, architectuur kan o.i. nog het beste resultaat wor den bereikt. Op nevenstaande foto uit de gemeente Oss van een iets comfortabeler wachtgebouwtje dan de z.g. abris, heeft deze wachtgelegenheid een alleszins vriendelijk aandoend en aanvaardbaar aspect. Het spreekt vanzelf, dat niet altijd over voldoende opstelruimte voor een dergelijke wachtplaats wordt beschikt en dat naar simpeler constructies moet worden omgezien, waarvoor ook goede oplossingen zijn gevonden. DIEVER Het verval van kerk en toren van de Hervormde Gemeente te Diever is zóver voortgeschreden, dat in 195,5 óf tot restauratie moet worden overgegaan óf tot 1 sluiting van het kerkgebouw. Deze restauratie kost ruim ƒ200.000.-. i Weliswaar zal van Rijk, Pro vincie, Gemeente en Kerkelijke instanties een welkome subsidie worden verkregen, doch een belangrijk bedrag zal uit par- ticuciere middelen moeten wor den gedekt, omdat de Kerk voogdij geen geld heeft en be halve het Kerkgebouw niets bezit. Bovendien zullen de volledige kosten van verlichting, ver warming, meubilair en afraste ring op dezelfde wijze moeten worden bijeengebracht. Voor zien kan worden, dat een be drag van zeker meer dan 8

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 16