waar Heemschut het stand punt van G.S. heeftgesteund. Bloemendaal, Aelbertsberg Het Gemeentebestuur vroeg Heemschut's advies over al of niet bebouwen van een terrein aan de duinvoet bij het meertje van Caprera te Bloemendaal. Dit advies luidde: niet be bouwen, daar hier het oude grafelijke kasteel Aelberts berg heeft gestaan. Gevraagd werd, tot een opgraving over te gaan, en op de plaats een parkje aan te leggen. Niette min besloot de Gemeente het uitbreidingsplan te wijzigen, teneinde bebouwing van deze plek mogelijk te maken. Hiertegen is bij G.S. geprotesteerd. Oosterbeek, Bato's Wijk Tegen de bouw van een schoolgebouw in het in tieme parkje Bato's Wijk is dezerzijds geprotes teerd. Het karakter van het parkje, dat een be langrijke recreatieve functie vervult, zal worden aangetast, de aanleg geschaad, terwijl de school niet minder dan ongeveer 1 /6 van de totale opper vlakte zal opeisen. Een protest bij G.S. had geen resultaat, de plan nen zijn goedgekeurd. s-HertogenboschBosse Broek Het Bosse Broek, de grote vlakte van drassige wei den tussen de stad, Vught, en St. Michielsgestel werd voor bebouwing gevrijwaard, omdat deze nodig was voor waterbergingvanhet Dommelwater in geval van hoge waterstanden op de Maas bij Bokhoven. Nu Waterstaat heeft berekend, dat zelfs bij de hoogst mogelijke waterstanden deze berging niet meer nodig is, heeft de landbouw ontginning van dit gebied geëist. Hiermede gaat niet alleen een biologisch belang wekkend terrein verloren, maar tevens een fraai landschap: langs de Dommel wil men namelijk dijken leggen, welke zo hoog zullen worden, dat het gezicht op het Broek en op het silhouet van 's-Hertogenbosch volledig afgeschermd zullen wor den. Helmond's monsterplan gaat door Tot onze onbeschrijfelijke verbazing deelde de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting mede, dat het veelbestreden monstrueuze plan om een viaduct door de Kasteeltuin van Helmond te doen lopen, door de Kroon is goedgekeurd. Er is nu nog één mogelijkheid, waarop wij vertrouwen, nl. dat het plan niet zal worden uitgevoerd. Het Gemeentebestuur zal er zich in elk geval de hoon van het nageslacht mee besparen. Maastricht's doorbraak teruggenomen Het College van B. W. van Maastricht geeft blijk van voorzichtiger beleid dan zijn Helmondse collegae. Het heeft nl. de doorbraakplannen ter nadere bestudering terug genomen. Hier is dus weer hoop. In een commissie van ddvies zijn o.m. onze be stuursleden: de heren Ir. J. F. van Hoytema en A. G. M. Boost benoemd. De Dorregeester molen te Uitgeest behouden Met, voldoening kan melding worden gemaakt van de beslissing der gemeente Uitgeest om de Dorre geester molen aan te kopen en te doen restaureren. Voor allen die het Alkmaarder-meer met zijn fraaie oevers kennen zal dit besluit een aangenaam be richt zijn. Restauratie Grote Kerk te Monnickendam Met instemming vermelden wij, dat het Rijk zich in beginsel heeft bereid verklaard om de restauratie van de grote Kerk te Monnickendam te subsidiëren. 7 West-Terschelling. Van de weg af zal dit uitzicht verloren gaan 1

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 15