weinig werd gebruikt. Een voor het stadsschoon van Harlingen onmisbaar element is hiermede be houden. Jisp, ophaalbrug Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier heeft een fraaie houten ophaalbrug, gelegen in de kom van het dorp Jisp, vlakbij het oude raadhuis en de kerk, doen vervangen door een ontsierende ijzeren ophaalbrug. Aan het Hoogheemraadschap is verzocht, in de toekomst wat meer consideratie te betonen met de omgeving waarin kunstwerken moeten worden ge plaatst. Middelharnis Te Middelharnis worden plannen beraamd, te komen tot demping'van de zwaaikom van de haven. Hiermede zou een aardig dorpsbeeld van min of meer stedelijke allure verdwijnen, om plaats te maken voor een leeg plein. Aan B. W. is ver zocht, de zwaaikom te handhaven, met enkele wijzigingen in het beloop van de beschoeiing, waardoor enkele verkeersbezwaren kunnen wor den opgeheven. Terschelling, lintbebouwing Het Gemeentebestuur van Terschelling stelde een uitbreidingsplan vast, waarbij de lintbebouwing langs de Dellewal verder wordt uitgebreid. Ge deputeerde Staten keurden dit besluit goed op zeer aanvechtbare gronden. Er is protest aange tekend bij de Kroon. Ook de Gontact-Commissie voor Natuur- en Landschapsbescherming heeft zich tot de Kroon gewend om te betogen dat een punt, dat land schappelijk tot de aantrekkelijkste en karakteris tiekste van ons land behoort, dreigt verloren te gaan, Aerdenhout, Tjiidlaan Gedeputeerde Staten onthielden goedkeuring aan een partiële wijziging van het uitbreidingsplan van Bloemendaal, dat de bouw van enkele flatgebou wen aan de Zuidlaan, aan de rand van het Naal- denveld, mogelijk moest maken. De Gemeente ging van deze beslissing in beroep bij de Kroon, 6 D E L LEVAL BAAI VAK TECSCHELLIKff ONTWORPEN BEBOUWING" fcXXXX? «oOEDKElfRfNtf onthouden West-Terschelling. Het huis Avondrood", dat thans het eind der lintbebouwing vormt. Volgens Gedeputeerden heeft dit huis een blinde zijgevel, die bij voortzetting van de lintbebouwing zal worden gecamoufleerd.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 14