menténzorg inzake het monument, dat de binnen stad van Amsterdam in zijn geheel is. b. om het aantal belangstellende burgers in de Commissie Oude Stad uit te breiden, de taak van de commissie nader te omlijnen en de z.g. archi tectencommissie van 3 hiervan uit te breiden met een 4de architect, aan te wijzen door de 4 ver enigingen. c. om aan te dringen op uitbreiding van de gem. monumentenlijst. d. om de wenselijkheid te bepleiten van een spe ciaal in het leven te roepen commissie, die de reeks van problemen die de grote stadskern thans telt, in zijn totaliteit bekijkt. Nog eens Sneek De strijd om de schoonheid van de Nederlandse stad woedt niet enkel in Amsterdam, maar helaas in vele Nederlandse steden. Meestal is het een ge vecht op twee verschillende niveau's. Het verschil wordt aangegeven door een betreu renswaardig gemis aan cultureel besef en aan in zicht. Men herleze in ons Decembernummer van 1953 de strijd in Sneek. Ziehier, waar dit toe geleid heeft: er is een vaste brug gekomen ter vervanging van de bestaande ophaalbrug. Met welk resultaat leert de foto. Heemschutters en allen die oog en gevoel voor ver houding en schoonheid hebben, behoeven hierbij geen commentaar. En zij die dat niet hebben arme, arme mensen, wat missen zij veel; hier is opvoeding nodig. Ontgrondingen In aansluiting op ons bericht in ons nummer van Oct. 1954 inzake de ontgronding in Friesland kun nen wij mededelen van de Minister van Verkeer en Waterstaat vernomen te hebben, dat dit zit tingsjaar een ontwerp ontgrondingswet de Kamer zal bereiken. Het uitbreidingsplan van Dokkum gewijzigd Op 8 Nov. richtte de Bond Heemschut zich, voor gelicht door zijn Friese Commissie, tot het College van B. W. van Dokkum met een adres, waarin gepleit werd om het gezicht op de stad met haar bastions, molens enz. niet te belemmeren en de nieuw te bouwen U.L.O. school meer naar het centrum van het plan Zuid-West te verplaatsen. B. W. namen daar suggestie over. De raad ver enigde zich hiermee. Harlingen, Grote Sluis Volgens een persbericht heeft het Gemeentebe stuur van Harlingen besloten, niet over te gaan tot demping van de grote sluis aldaar. Hierop was van verschillende zijden aangedrongen, omdat de sluis, na het gereed komen van de nieuwe sluis ten Noorden van de stad door de binnenvaart 5 De nieuwe brug over de versmalde gracht Zo werd het

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 13