Voorlopig echter zal de Amerikaanse automobilist sanering der onvolwaardige 19de-eeuwse wijken in de grote steden moeten beseffen, dat hij zijn au- buiten de Singelgracht van de aanvang in het to meer en meer zal moeten thuislaten als hij in de overleg betrokken wordt. Uitgangspunt is de stel- stad moet zijn, en dat het uitgesloten wordt de ling, dat het verkeer zich naar de stad te voegen wagen te parkeren voor de deur van het huis waar heeft én niet omgekeerd." hij in het centrum moet zijn. Zelfs de parkeermeters hebben in vele steden hun langste tijd gehad. Het Onverzwakte waakzaamheid zal eenvoudig onmogelijk worden nog auto's langs De totstandkoming van het comité „De Stad Am- de drukke straten te parkeren." Ook hiervan vra- sterdam", sluit uiteraard de waakzaamheid van gen wij acte. de Bond Heemschut en de andere drie oudheid kundige verenigingen in Amsterdan allerminst uit. Gebundelde activiteit Integendeel, zowel de gezamenlijke als de afzon- De vier verenigingen hebben in Amsterdam om derlijke acties al naar het gelang van haar aard zo te zeggen het geweer aan de voet. Haar be- zullen onverminderd worden voortgezet, sturen hielden nieuw contact, beraadden zich op Behalve de reeds gepubliceerde adressen werden de problemen, wendden zich tot de gemeenteraad in de laatste maanden nog de volgende tot het ge en haar voorzitters behoorden met 8 andere voor- meentebestuur gericht: aanstaande Amsterdammers die handel en indu- I Op 25 Augustus bedankten de vier voorzitters het strie vertegenwoordigen tot de initiatiefnemers van college van B. W. van Amsterdam voor het hun een actiecomité „De Stad Amsterdam". Als doel- toegestane onderhoud en bevestigden hun bezwa- stelling van dit comité geldt: „Het zoeken van een ren tegen het nieuwe gebouwencomplex van de synthese tussen, ter ener zijde: behoud, herstel en Nederlandsche Bank aan de Oude Turfmarkt. Zij verbetering van het karakteristieke Amsterdamse wezen op de behoeften tot uitbreiding van de Gem. stedeschoon, dat een onvervangbaar nationaal Universiteit en op het verlies aan stedeschoon. cultuurbezit vormt, zulks volgens de modernste Tenslotte verzochten zij van het verloop van deze inzichten van Monumentenzorg en stadsherstel, aangelegenheid op de hoogte te worden gehouden en, ter anderer zijde: de in ruim en vooruitziend en de uitgewerkte plannen tijdig te hunner kennis verband geziene eisen van het economische leven te brengen, zodat zij niet voor onverwachte be en van de enorme verkeerstoeneming die ons te slissingen gesteld zullen worden, wachten staat, waarbij de binnenkort noodzakelijke II Op 5 October richtte de Bond Heemschut zich tot de Gemeenteraad van Am sterdam om met klem te betogen, hoe ongewenst het bebouwen van de binnenterreinen is. De Bond verzocht het blok tussen Heren gracht,Herenstraat, Keizersgracht en Leliegracht niet uit de z.g. strenge keur te lichten om aldus te voorkomen, dat verdere city vorming voortschrijdt. III Op 15 December ondersteun den de andere drie oudheidkun dige verenigingen dit adres van Heemschut met een eigen adres. IV Op 15 December wendden de besturen der vier verenigingen zich tot de Raad van de stad Amsterdam: a. om op nauwe samenwerking aan te dringen tussen de afd. Stads ontwikkeling en het bureau Monu- Sneek, het Hoogend met de oude ijzeren ophaalbrug. Zo was het

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1955 | | pagina 12