dat de Gemeente Maarssen bij de vaststelling van haar uitbreidingsplan een onherstelbare fout zou maken. Zij zocht n.1. naar de verbinding tussen een nieuwe wijk en de kern op aesthetisch niet toelaat bare wijze door een weg met bebouwing door het buiten Doornburgh heen. De situatie van het bui tenhuis zelf wilde men ontsieren door een weide in de onmiddellijke nabijheid voor bebouwing te be stemmen. Bij de Raad werd tegen deze plannen protest aangetekend. De verschillende protesten vonden in de Raad weerklank bij de R.K. fractie met als resultaat, dat het ongelukkige plan om een brug over de Vecht te leggen ter hoogte van Bole- stein werd ingetrokken. B. W. zien nu nieuwe positieve voorstellen tegemoet. Friesland Onze strijdvaardige commissie Stad en Dorp Fries land heeft een schrijven aan alle gemeentebesturen in Friesland gezonden, benevens aan alle belang rijke instanties die hun werkzaamheid hebben op het gebied der ruimtelijke ordening in die pro vincie. Dit rondschrijven bevat enkele richtlijnen die bij de toepassing van stedebouwkundige maat regelen kunnen worden gevolgd. Hoewel niet naar volledigheid strevend behandelt zij daarin enkele nijpende vraagstukken van Heemschut-standpunt zoals: Dempingen, verbou wingen, nieuwbouw, zomerhuizen, wegverbete- ringen, straatmeubilair en bruggenbouw. Zij con cludeert dat naast de noodzakelijke maatregelen van ruimtelijke ordening, ook voor een aesthetisch verantwoorde uitvoering der tedebouwkundige maatregelen moet worden gezorgd. Goed werk van onze Friese Commissie! D. Haspels f Met diep leedwezen vermelden wij het verscheiden van ons lid de heer D. Haspels. De heer Haspels maakte deel uit van onze commissies De Weg in het Landschap en Stad en Dorp in Noordholland, waar zijn persoon en zijn steeds zo weloverwogen en kundige oordeel node gemist zullen worden. NIEUWE LEDEN Als buitengewoon lid traden toe: Mevr. H. J. Aarsse-Schoggers, Laren (Nh.); A. Ankersmit, Olst; D. L. Ankersmit, Bathmen; A. J. Blijdenstein, Lonneker; Ds. J. H. Boerlijst, Leeuwarden; Ir. W. de Bruijn, Utrecht; J. J. de Bruyne, Terneuzen; Mej. D. Bruynzeel, Voorburg; Adr. de Clercq, Aerdenhout; Mevr. Wouter Cool- Van Bijsterveld, 's-Gravenhage; P. Th. van Dorp, Utrecht; G. J. Gast, Almelo; J. H. A. M. van Groenendael, Sittard; Jac. C. van den Hout, Sliedrecht; E. D. de Jong, Bilthoven; Mr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello. Loenen-aan- de-Vecht; Ir. J. Kayser, Venlo; J. W. Korma, Groningen; Mr. G. A. de Lange, Alkmaar; Ir. G. M. Leeuwenberg b.i., Utrecht; Ir. J. Maas, Hengelo (O.); F. R. M. Meltzer, Voorschoten; Th. L. Oberndorff, Sittard-Graetheide; Th. H. van Oort, Bilthoven; Prof. Dr. J. A. Oosterbaan, Haarlem; H. J. Palmen, Sittard; Charles L. Quéré, Utrecht; Mr. H. H. Reijers, Tubbergen; B. A. Schinkel, Sittard; Mr. D. Schuitemaker, Utrecht; Mevr. Cl. Simon Thomas-de Vries van Crone- steyn, Nunspeet; Mej. S. Spakler, Den Dolder (Bos-en-Duin)Mr. U. W. H. Stheeman, Amster dam; Mevr. E. Veder-Smit, Huis-ter-Heide; G. M. Veugelers, Heerlen; Jan de Vries, Sneek; Ir. J. Witteveen, Maastricht. Als gewoon lid traden toe: Bouw- en Woningtoezicht Kring Heer, Heer; N.V. Kalkmergel Mij. „St. Pietersberg", Maas tricht; Provinciale Overijsselsche en Zwolsche Courant, Zwolle. Als donateur trad toe: N.V. Electriciteitsfabriek IJsselcentrale, Zwolle. 62 DE ALGEMENE LEDENVERGADERING De jaarlijkse Algemene Ledenvergadering zal worden gehouden op Vrijdag 3 September, der traditie ge trouw de eerste Vrijdag van de maand. Als plaats van samenkomst is Kuilenburg gekozen, een stadje dat tal van charmante oude gebouwen herbergt, waarvan het Stadhuis en de Lanksmeerpoort de bekendste zijn, doch waartoe ook een aanzienlijk stuk van de oude stadsmuur behoort. Er zal echter voor worden gezorgd, dat niet alleen het oog, maar ook het oor zal kunnen genieten: de stad bezit een fraai, onlangs vernieuwd en uitgebreid caril lon, waarvan een deel uit de gieterijen der Hemony's afkomstig is. Aangezien Kuilenburg per trein gemakkelijk bereik baar is hoopt het Bestuur op een grote opkomst!

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1954 | | pagina 14