gere grondprijzen welke voor bankgebouwen, in dustrieflats en groothandelsgebouwen bedongen kunnen worden, wellicht minder in het gedrang komen dan bij sanering met behoud van het hui dige karakter. Daar dit gebied ligt min of meer temidden van representatieve elementen als het Museumplein met Rijksmuseum, Stedelijk Museum, Concert gebouw, Rijkspostspaarbank, etc. etc. de Rijks verzekeringsbank, de R.A.I., de Willibrorduskerk, het Amstelhotel en het toekomstige Stadhuis, zou hier wellicht, bij een juiste situering van de accen ten en in samenhang met de genoemde elementen een groots en modern stadsdeel kunnen ontstaan, dat tal van mogelijkheden in zich bergt vóór de bloei van de hoofdstad. Wij achten ons niet voldoende deskundig om alle facetten van dit probleem op afdoende wijze te belichten. Wij nemen echter de vrijheid Uw Col lege in overweging te geven, of niet èn het belang van het behoud van het oude stadsschoon èn het belang van de economische vooruitgang van Am sterdam beide, aanleiding zouden kunnen zijn, onze overwegingen nader te bezien en de uitvoer baarheid aan een onderzoek te onderwerpen. Uw besluiten gaarne vernemende, Het Bestuur van de Bond Heemschut NIEUWE LEDEN Als Buitengewoon Lid traden toe: Directeur v. d. Alg. Nederl. Ver. v. Vreemdelingenverkeer, Brussel; Jhr. Mr. M. van Asch van Wijck, Arnhem; L. Atema, Leeuwarden; Mej. K. Barber, Southampton; Bouw kundig Ingenieursbureau Beltman, Enschede; W. van den Berg, Gouda; M. H. Berkels, Rolduc-Kerkrade; Mr. E. H. Bisschop Boele, Heerlen; H. J. Blanken, Maastricht; J. A. Boer, Groningen; H. H. Buisman, Leeuwarden; Ir. J. P. van Bruggen, Rotterdam; A. Dekker Hz., Enschede; Jan Dekker, Hazerswoude; J. C. Dhont, Halfweg, (Nh.); Th. O. M. Dieben, Delft; Mr. K. Diepen, Valkenburg (L.); A. J. W. van der Does, Nieuweroord; Mevr. S. Duin-Priester, Lochem; A. M. van Epen, Hilversum; J. H. Habets, Valkenburg (L.); A. L. Hage, Sint Maartensdijk (Z.); Mej. A. M. Halff, Arnhem; Ir. W. Ph. van Harreveld b.i., Haar lem; G. H. Hartgerink, Haaksbergen; P. Hartmans Cz., Heiningen; Mej. Mr. J. F. van Hasselt, Amsterdam; Ir. G. T. Heitink, Leeuwarden; H. van Heivoort, Nuland; H. G. van der Hilst, 's Gravenhage; M. G. E. Hoen, Maastricht; L. B. den Houter, Almelo; G. A. F. Huisintveld, Haaksbergen; Dr. A. van Hulzen, Utrecht-Tuindorp; Mej. R.Jansen, Zeist; Dr. J. J. de Jong, Maastricht; J. A. P. J. Key, Oudenbosch; Ir. F. H. Klokke, Middelburg; Architectenbureau H. H. A. Klomp, Enschede; L. Kneppelhout van Sterken- burg, Zeist; J. Koorn, Hoorn; J. Kort, Groningen; W. Korteling, Klazienaveen; L. Kraak, Hoofddorp; W. van der Laan, Papendrecht; H. Baron van Lawick, 's Gravenhage; Ch. Lebeau, Haarlem; Mr. L. J. van der Maesen, Bennebroek; G. M. van Manen, Drachten Mr. L. W. J. Marggraff, Vught; R. Meinen, Hengelo (O.); Ir. R. Meischke b.i., Amsterdam; C. Monnier, Amsterdam; H. Nelissen, Hoeven; J. W. van Noorle Jansen, Delden; K. Offringa, Groningen; H. W. A. van Oordt, 's Gravenhage; Directeur Openbare Leeszaal en Bibliotheek, 's Gravenhage; H. J. J. M. Peek, Amsterdam; Mej. S. B. Repelius, Amsterdam; J. A. de Reus, Oss; C. F. W. Rietveld, Harderwijk; W. H. van Sandick, Groningen; Mr. J. Santman, Mook-Midde- laar; H. Scheffer, Oegstgeest; A. J. Schilderman, Haaksbergen; Scholtens Zoon, Groningen; Ir. M. P. Schutte b.i., Leiden; John. M. Stuyts, Heerlen; Beheerder der Bibliotheek der afdeling Bouwkunde, Technische Hogeschool, Delft; H. H. A. Tummers, Heerlen; P. J. Verschuijl, Hilversum; Mej. H. Visser, Amsterdam; Dr. H. van Vloten, Wageningen; J. Ary van der Voorde, Oude Tonge; Aart C. de Voogd van der Straaten Johz., Rotterdam; Ir. J. A. Walland, 's Gravenhage; E. Wiertsema, Hoogezand; H. J. van Wissen, Groningen; W. A. J. van Woensel, 's Graven hage; Mej. M. Wubbenhorst, Amsterdam; J. J. van Wulfften Palthe, Almelo; Joh. Zwanikken, Nijmegen. Als Gewoon Lid traden toe: Dienst der Publieke Werken der Gemeente Amsterdam; Gemeentebestuur van Epe; Gemeentebestuur van Leende; Gemeentebestuur van Rijssen; Openbare Bibliotheek, Arnhem; N.V. Schelp kalkverkoopkantoor, Amsterdam; Welstandsdistrict Oost-Brabant, 's Hertogenbosch. Als Donateur traden toe: Douwe Egberts N.V., Utrecht; J. C. Bartels, Maastricht. AANKONDIGING Het maandblad „Drenthe", het bekende kleine groene orgaan van het Drents Genootschap is dit jaar verschenen in een nieuw, groter en fleuriger formaat. Het zal niet meer alleen een historisch blad zijn, maar tevens actuele onderwerpen be handelen die „Drenthe in stroomversnelling" be treffen. Wij hopen, dat de historische jeugd die aan het huidige blad ten grondslag ligt, er toe zal bij dragen dat het ook krachtig de bijzondere schoon heid van de Olde Lantschap zal gaan verdedigen tegen de erosie die nu eenmaal bij stroomversnel lingen behoort. Dan zullen wij in dit blad, dat waarlijk niet duur is (f 3,50 per jaargang van 12 nummers, uitgave: Van Gorcum, Assen) een kost bare bondgenoot begroeten. 32

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1954 | | pagina 22