Schiedam's Plantage Men weet, hoe m Schiedam het plan ontstond tot het bouwen van een semi-permanente schouwburg van beton cn eterniet in Neêrland's oudste plantsoen: de Plantage. In tweede opzet werd dit een plan tot het bouwen van een open luchttheater met toilet-gebouw, van beton. Daartoe diende de ver ordening tot regeling van het ge bruik der gronden cn de aard der bebouwing, die voor de Plantage: plantsoen aangaf, gewijzigd te worden. Evenals verschillende be langhebbenden heeft het Bestuur van de Bond Heemschut zich bij de instanties: Gemeente, Gede puteerde Staten en Kroon verzet tegen het plan tot de voorge nomen ontluisterendcbe bouwing cn miskenning van Schiedam's Plantage. Thans is er de uitspraak van de Kroon. Zoals te verwachten was, is de Bond Heemschut formeel niet ontvankelijk verklaard in zijn beroep, maar de argumenten van ons adres zijn alle overgenomen in de overwegingen, welke leidden tot het „onthouden aan de door de Raad der Gemeente Schiedam op Schiedam, Plantage Behouden plantsoen. 27 Octobcr 1950 vastgestelde verordening tot wijziging van de verordening, regelende en aard van de bebouwing en het gebruik van de gronden, gelegen in de bebouwde kom dier gemeente." Een beslissing, welke ons voorkomt, recht te doen in het algemeen belang en dat van het historische schoon van Schiedam in het bijzonder. NIEUWE LEDEN Als Buitengewoon Lid. traden toe J. L. H. A. Antoni, Amersfoort; Mt. J. J. Bredius, Utrecht, E. A. Canne- man, 's-Gravenhage, A. J. van Eek, 's-Gravenhage, W. van den Erve, 's-Gravenhage, H. Fels, Garderen, J. B. Fels, 's-Gravenhage; Wouter Hamdorff, Laren (N.H.)P. J. G. van Heek, Enschede; André van Hilst, Waalwijk; C. Hoogendoorn, 's-Gravenhage, Mr. H. L. Houthoff, 's-Graveland, Nic. Hulsbosch, 's-Graven hage; G. H. Jonkers, Geldrop, André Lehr, Asten, Ir. B. R. van Lidth de Jeude, Baarn; Dr. B. A. Lub- bers, Amsterdam; D. B. A. Methorst, Apeldoorn, H. C. van der Meulen, Deventer, Nic. Molenaar, 's-Gravenhage; M. A. van Nieuwkerken, Joppe- Gorssel; Dir. Openbare Leeszaal Bibliotheek Laren- Blancum, Laren, Arch. bur. Ir. Jan Piets, 's-Graven hage, H. Romers, Utrecht, J. J. Timmermans, Maastricht, D. Tutein Nolthemus, 's-Gravenhage; Mr. G. N. Schutter, Groningen, P. Verhave, 's-Gra- venhage, H. M. Vlug, Breukelen, Ir J. de Wilde, Breda; J. Zwart, Drachten. Als Gewoon Lid trad toe. het Gemeentebestuur van Texel te Den Burg. PRINSESSENKALENDER Ook dit jaar weer geeft „Pro Juvcntute" een uit stekend verzorgde kalender uit met fraaie foto's van onze Prinsessen, welke daartoe door H.M. de Koningin werden afgestaan. De opbrengst van de kalender komt aan deze sym pathieke vereniging, welke zich het lot van dc be dreigde jeugd aantrekt, ten goede. De kalender kan worden besteld door f 2.75 te storten of over te schrijven op postrekening 517400 van de Kalender- actie „Pro Juventute", Gooiergracht 145, Laren (N.H.). VERZOEK AAN ALLE LEDEN Onze leden worden uitgenodigd hun contributie aan het begin van het jaar te willen storten bij de Heren Hope Co., danwel op postrekening 124326 ten name van de penningmeester van de Bond Heemschut. Dit za.1 de taak van ons zwaar belaste bureau zeer helpen verlichten. 3

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1954 | | pagina 9