3 September j.1. dat ten behoeve van de restauratie van de Ned. Hervormde Kerk en toren te Augus- tinusga inmiddels een Rijkssubsidie is verleend. Naar verwacht mocht worden zou binnenkort met de werkzaamheden worden begonnen. Wat be treft de restauratie van de toren van de Ned. Her vormde kerk te Surhuizum bericht de minister, dat hieraan alle aandacht wordt besteed. Pelmolen werkt weer Onze Zaanse correspondent meldt, dat de geres taureerde pelmolen Het Prinsenhof te Westzaan na de restauratie houtmeel maalt voor een linoleum- fabriek. De wens naar een fijner product dan de molen aflevert bedreigt de zekerheid van voortdu rende werkzaamheid van de molen. De molen da teert uit 1772 en werd op 8 Augustus na restauratie met veler medewerking officieel overgedragen. De gebroeders De Vries zijn reeds 50 jaren eige naars van de molen. Wie kan Oirschot helpen? De burgemeester van Oirschot deelde ons op de Heemschutdag in Sittard mede hoezeer zijn wens uitgaat naar een monumentale pomp voor Oir schot. De ruimte is er voor aanwezig, maar wie helpt hem aan een monumentale pomp? Het is ons bekend, dat deze niet voor het opscheppen liggen, maar wie onzer leden kan hier raad schaffen? Correcties op kastelennummer Het Juni-nummer van ons orgaan, dat geheel aan de Nederlandse kastelen was gewijd, bevatte een artikel „Kasteel en Publiek", met een opsomming van te bezichtigen kastelen en kasteelruines. Het artikel werd samengesteld uit ons ter beschikking staande gegevens. Deze kunnen thans, dank zij me dedelingen van de Directeur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg aangevuld en verbeterd worden. Kasteel Hoensbroek is niet in eigendom van de Mij nen, maar in beheer. Eigenaar is de Stichting Ave Rex Christi. Kasteel Hom te Hom. Eigenaresse is Mevrouw de Wed. R. Magnée de Horn. Kasteel Slangenburg. Ter bezichtiging wende men zich tot de paters Benedictijnen. Slot van Well te Well GldEigenaar J. A. Boland. Aan de tweede categorie kastelen welke tc bezich tigen zijn kan worden toegevoegd: Kasteel Well (L). Eigenaar Stichting Sancta Maria. In de derde categorie kan worden gecorrigeerd" Kasteel Amstenrade te Amstenrade (L) wordt voor één vleugel bewoond door gravin M. Th. A. S. G. E. J. H. de Marchant et d'Ansembourg. De andere vleugel heeft ernstige mijnschade. Aan de 5e categorie kan toegevoegdRuïne van het Huis Geleen te Spaubeek (L) Eigenaar J. Langs. De ruïne van het Kasteel van Montfort te Montfort L is in eigendom van de Stichting Kasteel van Val kenburg. De rume van het Slot van Teylingen te Sassenheim (Z-H.) is in eigendom van de Staat der Nederlanden. Ten slotte is de tekst van de Rume van het Kasteel Wouw ten onrechte onder die van Kasteel Wijchen gekomen. De ruïne van het kasteel Wouw bestaat nauwelijks meer. Het Kasteel-Raadhuis van Wij chen behoort in de 2e categorie. Eigenaar is de ge meente Wijchen. 92 Dc gerestaureerde melen „Het Prinsenhof" te Westzaan.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1953 | | pagina 8