In deze Commissie zal derhalve zo spoedig mo gelijk een nieuwe voorzitter en een nieuwe secre taris moeten worden aangezocht. Commissie Limburg De hernieuwde Commissie is als volgt samenge steld x Prof. Dr J. J. M. Timmers, Voorzitter, Directeur Oudheidkundig Museum; C. A. Huygen, Se cretaris, Bergerstraat 125 Scharn-Heer; Pastoor Th. W. J. Driessen, Middelaar; J. L. Offermans, Gemeente-Archivaris te Sittard; Ir J. J. G. van Poppel, Directeur Prov. Plan. Dienst, Maastricht; Jhr Mr F. L. J. van Rijckevorsel, Maastricht; Jhr Mr R. A. Th. M. van Rijckevorsel, Burgemees ter van Gulpen; Ir D. C. van Schaik, Heer; M. K. J. Smeets, Gemeente-Archivaris Roermond; Drs J. Sprenger, Architect Maastricht. De Commissie werd op 5 Juni geïnstalleerd. Commissie Gelderland De gehele Commissie stelde zich demissionnair, om dat men meende, dat er voor deze commissie geen taak meer was in verband met de aanwezigheid van twee andere verenigingen in deze provincie, die ongeveer op hetzelfde gebied werkzaam zijn. De centrale Commissie is echter van een andere mening" en zal zo spoedig mogelijk een andere voorzitter en andere leden benoemen. Aangezien het bij de aftredende heren niet aan belangstelling ontbreekt, zullen vermoedelijk wel enkelen bereid zijn in de nieuwe commissie zitting te nemen. Commissie Drenthe Op 13 December 1952 werd te Assen door de Voor zitter onzer Commissie in bijzijn van de Secretaris, de gereorganiseerde Commissie geïnstalleerd. De samenstelling is als volgt: Baron T. P. Mackay, Burgemeester van Rolde, Voorzitter; J. Bakker, Dir. Prov. Drentse V.V.V. Assen, Secretaris; Ir J. A. M. de Boer, Dir. Prov. Streekplandienst, Assen; J. Boelens, Architect te Assen; Mr H. A. Hoendervanger, Referendaris Prov. Griffie, Assen; G. R. Hollema, Tuinarchitect B.N.T., Frederiksoord; Dr J. Naarding, Assen; Dr H. J. Prakke, Assen. Commissie Groningen Op 10 Juni wordt de Commissie in haar nieuwe samenstelling geïnstalleerd. Zij bestaat uit de vol gende heren Prof. dr J. Lindeboom, Voorzitter, Groningen; B. v. d. Veen Gzn, Secretaris, Eemskanaal 24, Groningen; Drs Fop BiPuwer, Haren; Ir J. Die- pering, Directeur Prov. Plan. Dienst, Groningen; Ir H. van Halewijn, Dir. Wederopbouw en Volks huisvesting, Haren; Prof. P. W. A. Immink, Gro ningen; J. J. Lceninga, Dir. Prov. Gron.V.V.V Oude Boteringestraat; Jhr Mr S. M. S. de Ranitz, Notaris te Winsum; Jan Vroom, Tuinarchitect Punt-Glimmcn. In de samenstelling der overige Commissies had den in de afgelopen verslagperiode geen mutaties plaats. Tot onze grote vreugde werden bij de overstro mingsramp in Zeeland geen der leden van onze Commissie in die provincie ernstig getroffen. Werkwijze en activiteit der Commissies De taak van de Bond Heemschuthet waken over de schoonheid van Nederland, werd ten dele aan de Commissie Stad en Dorp en haar Provinciale Commissies gedelegeerd. Deze hebben uiteraard een grote mate van vrijheid bij het behandelen van spoedeisende gevallen; van de getroffen maatre gelen wordt rapport pitgebracht aan het Hoofdbe stuur van de Bond. In minder urgente gevallen wordt eerst advies uit gebracht aan het Dag. Best. van de Bond en aan de Centrale Commissie, waarop het D.B. het stand punt bepaalt, dat de Bond terzake zal innemen. In een gestadig toenemend aantal gevallen, die het Hoofdbestuur ter ore komen, vraagt het D.B.recht streeks advies aan de Provinciale Commissies, welk verzoek ook weer rechtstreeks beantwoord wordt. Van beide brieven ontvangt de Centrale Commisr sie afschriften. Deze werkwijze, die in de practijk goed voldoet, is doelmatiger dan de vroeger toegepaste gang van zaken, waarbij de correspondentie over en weer over de Centrale Commissie placht te lopen, doch zij verklaart tevens, waarom in de laatsfe verslagen onzer Commissie zo weinig bijzondere kwesties werden besproken. Immers deze gevallen worden alle reeds in het jaarverslag van de Bond Heem schut vermeld, ook al heeft de Commissie Stad en Dorp in belangrijke mate aan de oplossingen mee gewerkt. Samenwerking met de Commissie „De Weg in het Land schap Deze samenwerking wordt bevorderd, doordat in bijna alle Provinciale Commissies Stad en Dorp een lid van de eerstgenoemde Commissie is of kan worden opgenomen. Overkoepeling van plaatselijke verenigingen op Heem- schutgebied wordt in alle provincies nagestreefd. Waar deze nog niet tot stand kwam wordt toch in incidentele gevallen de medewerking van andere organisaties zoveel mogelijk ingeroepen. 84

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1953 | | pagina 16