terie werd besproken en conclusies ten aanzien van tracé, profiel en beplantingen, werden aangenomen. Bij schrijven van 15 Meij.1. heeft de Commissie ad vies aan de Dienst der Zuiderzeewerken uitge bracht; afschriften daarvan zijn aan de leden, het bestuur van de Bond Heemschut, de Commissie Stad en Dorp en de Werkgroep voor het Land schap der Zuiderzeepolders toegezonden. Aan het College van Ged. Staten van Noord-Hol land werd verzocht de langs het Spaarne gelegen gemeentelijke vuilnisbelt van Heemstede te laten verwijderen en de in de nabijheid geprojecteerde waterzuiveringsinstallatie zodanig te verplaatsen, dat het uitzicht op Haarlem over het Spaarne, van af het gemaal de Cruquius, niet wordt belemmerd. Op ons verzoek aan de Provinciale Utrechtse Elec- triciteits-Maatschappij om de ontsierende palen van het laagspanningsnet te Eemnes te vervangen door ondergrondse kabels, werd in verband met de daaraan verbonden kosten afwijzend beschikt. Aan de gemeente Blokker werd verzocht de voor genomen verbreding van de landweg „de Bangert" op zodanige wijze te doen geschieden, dat zo min mogelijk schoonheid verloren zal gaan. Met de Provinciale Besturen van Utrecht, Noord- Holland en Zuid-Holland werd correspondentie, gevoerd over ontsierende opslagplaatsen en met Gedeputeerde Staten van de Provincie Gelderland over ontsierende reclames; in enkele gevallen met gunstig resultaat. Aan de Directie van het Nationale Park „De Hoge Veluwe" werd op haar verzoek advies uitgebracht betreffende het wegennet in het algemeen en de de Wetweg in 't bijzonder. Op verzoek van de Contact-Commissie voor Na tuur- en Landschapsbescherming zijn met de Di rectie van de Provinciale Waterstaat te Utrecht en met belanghebbenden besprekingen gaande inzake de aanleg van een weg langs de Linschoten. Tegenover het Prov. Bestuur van Gelderland werd de bezorgdheid uitgesproken over de verbetering van een aantal landbouwwegen in de Gelderse Achterhoek in z.g. D.U.W.-verband, omdat de vrees bestaat, dat deze landschappelijk zo bijzon der aardige en rustieke wegen, zodanig rechtge trokken en door hun verbreding zullen worden ont daan van de aangrenzende begroeiing, dat zij alle aantrekkelijkheid zullen verliezen. Ged. Staten hebben geantwoord, dat bij de uit voering der werkzaamheden wel degelijk aandacht wordt besteed aan het behoud van de schoonheid van het landschap, ook waar het betreft de natuur lijke begroeiingen van landwegen. Met een beroep op de medewerking van alle Ne derlanders, die gevoel hebben voor de schoonheid van weg en landschap, om elke aantasting ervan snel te rapporteren, moge ik dit verslag beëindigen. De Secretaris, A. G. M. BOOST JAARVERSLAG VAN DE COMMISSIE „STAD EN DORP" 1 Juü 1952 1 Juni 1953 De Centrale Commissie Stad en Dorp kwam bijeen op 11 October 1952 te Zutphen (tezamen met alle Provinciale Commissies), op 9 Februari 1953 te 's-Gravenhage en op 15 April 1953 te Amsterdam. De jaarvergadering vond plaats in de raadzaal van het Stadhuis te Zutphen, alwaar ongeveer 30 leden door "het Gemeentebestuur gastvrij werden ont vangen. Na afloop der vergadering hield Ir J. A. Kuiper een interessante voordracht over de historische ontwikkeling en het wederopbouw- en uitbreidingsplan van de stad. Na de gemeenschap pelijke lunch in de „Gravensteen" volgde een rond leiding door de stad bij zeer mooi najaarsweer. Mutaties In het voorjaar is de heer G. Scholten, die in'de eerste jaren het secretariaat der Commissie heeft be hartigd, en. daarna ook als lid van zijn grote be langstelling heeft doen blijken, ons door dé dood ontvallen. Aangezien de heer Mr W. J. van Balen, aan wie de Commissie zeer veel te danken heeft, uit het Bestuur is getreden, zijn er thans 2 vaca tures. De, in het vorig verslag toegelichte, reorganisatie der Provinciale Commissies maakte gedurende het afgelopen jaar goede vorderingen, doch zal eerst, zoals nu te verwachten is, in het komend jaar ge heel voltooid zijn. Commissie Cjiid-Holland De heer Ir J. A. C. Tillema stelde de voorzitters zetel wederom ter beschikking. De secretaris, de heer H. W. Herwig heeft helaas te weinig tijd be schikbaar om het Heemschutwerk in de provincie, waaraan hij ambtelijk reeds zijn krachten schenkt, te activeren. 83

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1953 | | pagina 15