doch herstel bleek mogelijk te zijn. Van de oude tuinmuurtjes is een gedeelte verdwenen of sterk beschadigd. De „Stichting Veere" zamelt gelden in voor het herstel van deze muren. Tengevolge van het neerkomen van een voedsel pakket heeft het dak schade opgelopen, welke in middels is hersteld. Renesse Het schilderachtige slot „Moermond" staat nog steeds in het water. De begane grondruimten heb ben erg geleden en uiteraard is grote s'chade toege bracht aan het kostbare meubilair. Teneinde het slot voor grotere schade aan het muurwerk te behoeden, is rondom het gebouw een kistdam aangebracht (foto's i en 2). Sirjansland De windkorenmolcn is geheel door het water ver zwolgen. Serooskerke Schouwen Bij iedere vloed komt nog steeds water in de kerk. Door het aanbrengen var kistdammen voor de toe gangen hoopt men het water te kunnen keren, (foto 3). Nieuwerkerk, Ouwerkerk èn Oosterland werden nog niet bezocht; de kerken op deze plaatsen hebben schade opgelo pen Walcheren De St Jacobskerk te Vlissingen heeft slechts kort circa 3 meter in het water gestaanaan het meubi lair is schade toegebracht. Het marmeren grafmonument voor Barwcll, daterend uit 1779, zal gedeeltelijk uit elkaar moeten worden genomen met het oog op de vervanging van ijzeren door bronzen doken. 1 Veere Aan de kade zijn twee eenvoudi ge trapgevels ernstig beschadigd, St Maartensdijk Zuid-Beveland De Ned. Herv. Kerk te Kruiningen staat nog steeds in het water. Aan het meubilair en de vloer is scha de toegebracht. Tholen Van de pas gerestaureerde oude hoeve „Nooit ge dacht" heeft het woonhuis weinig geleden; een ge deelte van de schuur is ontzet. St Maartensdijk Het pand Markt A 34, daterend uit 1592, is vrij ernstig beschadigd; getracht zal worden de voor gevel te behouden. Aan de straten in het stadje is veel schade toegebracht, (foto 5). Stavenisse Het interieur van de Ned. Herv. Kerk heeft zeer ernstig geleden. Het fraaie, uit 1669 daterende marmeren grafmo nument voor Van Tuyl van Serooskerkcn, vervaar digd door Rombout Verhulst, is thans beschermd door een houten wand. Vermoedelijk zal ook dit monument niet hersteld kunnen worden dan na demontering. De oude gevels aan de Hoofdstraat hebben ook vrij ernstig geleden (foto 6). Noord-Brabant Het Raadhuis te Klundert, dat pas gerestaureerd was, heeft waterschade opgelopen aan de kelders 81 Noordwelle (Schouwen) in het water foto J. Wisse foto R. W. Reder

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1953 | | pagina 13