belangrijk, subsidie, waartoe de Provincie en Ge meenten evenzeer medewerken. De verdere medewerking, de enige mogelijkheid tot behoud, moet komen van het Nederlandse volk en op deze medewerking doet de Nederlandse kastelen stichting een beroep. Deze Stichting werd opgericht in 1945 op initiatief van de Regering. Zij heeft tot taak te waken voor het in stand houden van in Nederland gelegen kastelen en andere on roerende zaken, welker ongerept behoud van alge meen belang is, uit een oogpunt van monumenten zorg, natuurbescherming of landschapsschoon. Zij kan haar bemoeienissen tevens uitstrekken tot roerende zaken, welke zich bevinden in gebouwen, welke als monumenten van betekenis zijn. De Raad van Beheer is gevormd door deskundigen op diverse gebieden Dege taak kan de Stichting evenwel alleen niet volbrengen, zij moet daarin gesteund worden door het Nederlandse volk. Moeten wij ons nu laten ontmoedigen door de zwaarte van onze taak? Moeten wij ons cultuur bezit tenslotte toch maar aan de vergankelijkheid prijsgeven? Vervullen wij onze plicht tegenover ons nageslacht wanneer wij werkeloos toezien, dat het ene kasteel na het andere verdwijnt? Moet Nederland over 50 jaren zonder kastelen zijn? Ons antwoord daarop is beslist neen Wij zullen blijven strijden en wij zullen daarbij de hulp van velen hebben Onze Stichting tracht haar plicht te doen maar zy verwacht dat ook van anderen. Van allen die dit lezen Helpt dus mede elk op uw wijze tot het behouden onzer kastelen Het nageslacht zal U daarvoor diep erkentelijk zijn De Nederlandse Kastelenstichting is gevestigd te Doorn, „Huize Doornveld". 60 Kasteel Limbricht. De halfvernielde voorburcht en het hol-ogige hoofdgebouw

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1953 | | pagina 28