Kasteel Helmond te Helmond (N.Br.) Eig.Gemeente Helmond Te bez.Maandag, Woensdag en Zaterdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur Herema-state te Joure (Fr.) Eig.Gemeente Haskerland „Grote zaal" te bezichtigen; de tuinen met toestemming Slot Loevesteyn te Woudrichem (N.Br.) Eig.Staat der Nederlanden Te bez.: Dagelijks van 10.00- 17.00 uur Het Muiderslot te Muiden (N.H.) Eig.Staat der Nederlanden Te bez.: 1.Mei t/m 30 Sept. van 10.00-17.00uur; overige maan den van 10.00-16.00 uur. Zon en Feestdagen geopend van 13.00 uur af Kasteel Oud-Ehrenstein te Kerkra- de (L) Eig.Gemeente Kerkrade Te bez.: Woensdag, Zaterdag en Zondag Ook verschillende tot ruine ver vallen kastelen zijn te bezichtigen. Daaronder zijn er met architec tonisch en historisch zeer belang rijke fragmenten. Het zijn er helaas te veel. Laat ons hopen, dat onderstaande lijst niet zal be hoeven te worden uitgebreid. Ruïne van het slot Batenburg te Batenburg (G) Eig.Stichting „Vrienden der Geldersche Kaste len" Voor bez.Zich melden bij de portier Ruïne van het Slot Brederode te Santpoort (N.H.) Eig.Staat der Nederlanden Te bez.: Dagelijks Ruïne vanhetKasteelCranendonckte Maarheeze (N.Br.) Eig.Gemeente Maarheeze Te bez.Van te voren melden op Raadhuis Ruïne Het Gebroken Slot te Grubbenvorst (L) Eig.Mevrouw de Wed. Dr A. Willemse Steeds te bezichtigen. Aanmelden nabijgelegen boerderij Ruine van het Huis Geleen te Spaubeek (L) Eig.:J. Lays Vrij te bezichtigen Ruïne van het Kasteel van Horst (L) Eig.Staat der Nederlanden Te bez.: Schriftelijke aanvraag bij de Heer W. Everts. A 3 Sevenum. Gefrankeerde retourenve- loppe insluiten Ruïne van het Slot Lichtenberg (2 km ten Z. van Maas tricht) Eig.: E.N.C.I. Te bezichtigen Ruïne van het Huis te Merwede Eig.Gemeente Dordrecht Voor bezichtiging in verbinding stellen met de Dir. v. Bouw- en Woningdienst Ruïne van het Kasteel van Montfort te Montfort (L) Eig.Jules Geradts Te bez.: Aanmelden bij pachter in nabijgelegen boerderij 57 Scholieren bezoeken het Muiderslot foto Cinetex

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1953 | | pagina 25