een monument van deze groep tientallen van jaren heeft leeg gestaan en het ingetreden verval zulk een omvang heeft aangeno men dat ingrijpen nodig is, dan beleven wij het, dat een Vereni ging of Stichting tot instandhou ding ervan in het leven wordt geroepen, en de restauratie aan pakt; de publieke opinie juicht deze daad toe en met tonnen wordt bekostigd wat voor een tiende mogelijk was geweest, mits op tijd. In Engeland waar enige kastelen naar Amerika verkocht en an dere aan de Staat gekomen zijn, heeft de Labour-regering het dreigende gevaar inziend een Staatscommissie ingesteld om het probleem nader te onder zoeken. Het uitgebrachte rapport komt tot een gelijke conclusie.**) en dringt o.a. aan op afschaffing van de successiebelasting. Laten wij lering trekken uit de ervaring van anderen. Nu is het nog niet te laat! 5^4 KAS TELEN maken slechts een deel uit van het arbeidsterrein van de Bond Heemschut. Ook de molens, vesting werken, bruggen, poorten, gehele stadskernen, landschappen hebben de volle belangstelling van de Bond, die immers ten doel heeftte waken voor de schoonheid van Nederland. De Bond overkoepelt meer dan 150 verenigingen, die zich op een deel van dit terrein bewegen en werkt nauw met deze samen. Daarnaast stelt de Bond de gelegenheid open voor particulieren om als buitengewoon lid toe te treden. Hun aantal is bevredigend, maar kan veel groter zijn. De doel stelling van de Bond Heemschut, die zuiver ideèel is en de leden geen direct voordeel oplevert, sluit reeds in, dat de Bond nooit een massale beweging zal worden. Het bestuur is zich daarvan bewust en streeft daar ook niet naar. Maar wel stelt het prijs op uitbreiding van het ledental met hen, die van oordeel zijn, dat de schoonheid van het land een kostbaar goed is, dat nooit genoeg bevorderd kan worden. De beste uitbreiding van ons ledental en de gezondste ontwikkeling van de Bond Heem schut wordt verkregen door aanbeveling. Maak in Uw omgeving op de Bond opmerkzaam. Laat U dit nummer van ons orgaan aan derden zien. Ons secretariaat zendt U gaarne propaganda-materiaal of ontvangt gaarne van U adressen, welke door de secretaris kunnen worden aangeschreven. Groter ledental geeft ons financieel meer bewegingsvrij heid, vergroot de bekendheid met de Bond Heem schut en verhoogt diens invloed. 45 Blz. 25 aus dem Tagebuch des Schloszfrauleins von Wildegg, Thomas Verlag, Zurich 1951. Sir Ernest Gowers' Report 'of the committee on Houses of outstanding historie or architectural interest, 1950, blz. 42 en 48 e.v. Horn, kasteel Horn foto F. Lahaye

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1953 | | pagina 13