TON KOOT OP HEEMWAGHT Dc doelstelling van de Bond Heemschut sluit uiter aard in, dat veelal critiek moet worden geoefend op aantasting van schoonheid in stad en land Dat kan er licht toe leiden, dat buitenstaanders de indruk krijgen, dat de Bond Heemschut uitsluitend critiek uitoefent. Ingewijden weten wel beter, maar het is ook goed, dat niet-ingewijden daarvan op de hoog te zijn. Dit is een van de redenen, welke er toe heb ben gebracht om van tijd tot tijd een nummer van ons orgaan te wijden aan een bepaald onderwerp Na nummers gewijd te hebben aan de Molens, het Zuiderzeemuseum, de stedenAmersfoort, Amster- dam, Delft en Deventer, hebben wij thans gemeend de streek Twente van verschillende gezichtspunten te doen belichten door deskundige medewerkers Wij spreken daarbij de verwachting uit, dat mede daardoor meer Twentenaren dichter tot het stand punt van Heemschut zullen komen Een schaduw wordt over dit nummer geworpen wegens het verscheiden van de sympathieke Twen- te-kenncr, de heer W. H Dingeldein Bij de voor bereiding van dit nummer mochten wij nog van zijn advies profiteren en uiteraard een artikel van zijn hand ontvangen Te zijner nagedachtenis wordt het als eerste artikel in dit nummer opgenomen. De Mars In Overijssel leeft een actieve belangstelling voor dc provincie, hetgeen moge blijken uit de goed ver zorgde Jaarboeken, welke reeds zeven jaren ver schenen Thans vindt deze belangstelling een nieu we uiting in het verschijnen van een Maandblad van en voor Overijssel, dat de titel draagt van De Mars Aan de marskramer, die oudtijds langs de land- en hessenwegen van Overijssel trok heeft de redactie gedacht, toen zij" deze naam koos. Men vindt er maandelijks berichten en vertellingen in over Twente, Salland of de Noord-Westhoek van de provincie, zowel moderne al. historische, zowel economische als culturele, zowel industriële als agrarische, kortom er zal getracht worden een beeld te geven van alles wat in Overijssel eigen is. Heemschut juicht dit gezonde provinciale be wustzijn zeer toe, als een schut tegen de alles over spoelende vervlakking. Met belangstelling volgen wij de opwekking in het Febr -nummer om met hel voorbeeld van Amersfoort voor ogen de Overijsselse stadskernen te doen restaureren. Ge wezen wordt op de liefdeloosheid ten aanzien van het stadsschoon in Zwolle, de mogelijkheid, welke dë oude Hanzc-stad Kampen op dit gebied nog bergt, op de fraaie overblijfselen uit een beter bouwtijdperk in de kleine steden: Hasselt,'Zwart sluis, Genemuiden, Vollenhove, Blokzijl Onbe grijpelijk werd terecht genoemd, dat Ootmarsum, dat zich aan de ene kant met zichtbaar resultaat inspande, om dat, wat nog te behouden is, zorgvul dig te bewaren voor de toekomst, aan de andere kant zijn graf groef door het toelaten van de bouw van een silo binnen zijn stadskern Er ligt hier een vruchtbaar arbeidsveld ook voor ,,De Mars" Daarom begroet Heemschut het nieu we tijdschrift hartelijk en vertrouwt onze bond, dat hij, met de bevordering van de schoonheid en het Het Stadhuis van Enschedé. foto T.K. 17

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1953 | | pagina 5