In dit jaar hopen wij eveneens te laten verschijnen een nummer van ons blad gewijd aan de Neder landse kastelen, waarvoor kenners van onze kas telen en hun geschiedenis, zoals Jhr Dr E. O. M. van Nispen tot Sevenacr, Mr A. Staring, J. G. N. Renaud, Mr J. W. S. Groesbeek, arch. Meischke c.a. hun medewerking toezegden. 3 os te Jaargang Toen arch. Weissman, één der stichteis en de ziel van Heemschut uit de eerste decennia van het bestaan van de Bond, was overleden en de arch. A. A. Kok hem in 1924 als secretaris opvolgde, werd een eigen maandblad begonnen, „Heem schut". Wij zijn er trots op, dat ons orgaan, in verfrist ge waad met dit nummer zijn 30ste jaargang ingaat en hopen, dat U, als onze leden en geestverwanten het vaak zult gebruiken om de kring van hen, die waken willen voor de schoonheid van Nederland, te helpen vergroten. e NIEUWE LEDEN DE SCHEVE TOREN VAN STIENS De toren van Stiens staat scheef. Dat zou niet erg zijn, als' de toren het bij staan liet. Maar helaas, hij zakt steeds verder, in Zuid-Wes telijke richting. Diepe scheuren zijn in het metsel werk getrokken; stenen laten plotseling los. De toren dateert uit de 15de eeuw, een eenvoudige versiering met nissen bedekt de romp. Sober zijn de vormen, die spreken door goede verhouding. In drukwekkend is het dorpsgezicht, waarbij de toren boven de huizen en bomen uitrijst. De toren geeft Stiens een eigen gezicht! We kunnen kort zijn. De restauratieplannen zijn klaar (arch. A. Baart Sr.), de kosten 50.000,-Stiens zélf, d.w.z. de bevolking bracht 7.000,op. De Kerkvoogdij kan zelf een bijdrage leveren (de toren is kerkelijk eigendom) en op Rijk, Provincie en Gemeente is een be roep gedaan, en toch ontbreekt nog een bedrag. Bijdragen te storten bij; De Amsterdamse Bank-Incasso Bank, bijkant. Leeuwar den, de spaarbank te Stiens, Postgiro 189569, beide onder motto „De Stienser Toer" en per post wissel aan T. Her der, Klooster 4a, STIENS. C. F.J. >P£ Als buitengewoon lid traden toe: Ir G. D. Withagen, Deventer; J. G. Schmidt, Amsterdam; J. Geleedst, Goes; J. van Tijen, Hilversum; F. I,. Tiethof, Apeldoorn; Ir. J. J. M. Vegte., Leeuwarden; Mevr. E. H. Peppelman van Kampen-Peppel man van Kampen, Joppe, Gld.Ir. F. Keppler, Santpoort- Station; H. Winkelman, Rijswijk; Dr. P. van Overzee, Santpoort-Station; Dr. J. Hoekstra, Driehuis (Velzen); C. J. J. G. Vosmaer, Oegstgeest; Jkvr. A. Baronesse van Harmxma thoe Slooten, Amsterdam; C. T. Stork, Hengelo; Mr. C. T. de Vries Robbé, Gorkum; H. de Leeuw, Arts, Amsterdam; Mevr. Claire Bonebakker, Veere; Frans Wilkens V.J.A.Zn, Bilthoven; Ir. G. L. van Straaten b.i., Arnhem; Mej. M. Boodenburg, Culemborg; Prof. Ir. B. W. Berenschot, Hen gelo; Mej. R. Brandenburg, Amsterdam; P. Rote, Aerden- hout; Kon. Stempelfabrieken J. D. Posthumus N.V., Am sterdam; Ir. P. K. van Meurs, Overveen; Mr. J. Winkel, Naarden; Mevr. S. M. Kreeft, Amsterdam; L. J. C. Boucher, 's-Gravenhage; Prof. Dr. T. H. van den Honert, Leiden. Als gewoon lid traden toe: Vereniging „Paal 33." p/a J. Mosk, Bergen aan Zee; Koningin Wilheïmina Kweekschool, Rot terdam; Bisschoppelijke Kweekschool „Saint Jean Baptiste de la Salie", Oudenbosch N.Br. Als donateur traden toe: Gemeentebestuur van Soest; Gemeen tebestuur van Zaandijk.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1953 | | pagina 10