Het uiteennemen leerde, dat er meer moest geschie den dan achtcruitzetten en opschilderen. Zoveel verrottingen kwamen aan het daglicht, dat grondi ge herstelling noodzakelijk werd. Maar waar haalt men voor een dergelijk werk het hout voor zware constructiedelen en van eerste klas kwaliteit van daan? Uitkomst bracht de driehonderdjarige z.g. koningsstijl uit de Munttoren, welke onlangs ver vangen moest worden wegens plaatselijke inrotting maar die nog een voorraad prachtig grenenhout opleverde van voldoende afmetingen om de impo sante Lod. XVI poort van Frankendael met haar stijlvolle sierwerk te herstellen. Dat is met zorg ge beurd. Thans staat de poort er weer, als in het jaar van haar geboorte 1783, zij het bescheidenlijk en kele passen teruggetreden. Het doet ons genoegen de Dienst der Publieke Werken en in het bijzonder de afdeling O.G.W. met dit resultaat te mogen complimenteren. De Berger Duinen Naar aanleiding van het, in ons vorige nummer vermelde, telegram van de Bond Heemschut aan Gedeputeerde Staten van Noordholland inzake de behandeling van het gebied der Berger Duinen bui ten de Verbrande Pan, werd het bestuur ui geno digd tot een bespreking ter plaatse. Door vertegen woordigers van het Provinciaal Waterleidingbe drijf en het Staatsbosbeheer werd onze deputatie voorgelicht. Daarbij is gebleken, dat reeds rekening gehouden werd en nog rekening gehouden wordt met de naar voren gebrachte bezwaren. Inmiddels heeft de Minister van Landbouw zich persoonlijk ter plaatse op de hoogte gesteld van de werkzaam heden. Monumentenzorg 1953 Voor het jaar 1952 stond op de Rijksbegroting ten behoeve van de monumentenzorg van ons land een bedrag van 2.200.000. Wij hebben onze teleurstel ling uitgesproken over dit bedrag, dat verre van toereikend is om aan de nood, welke niet in het minst door de oorlog en het ontbreken van de mo gelijkheid tot behoorlijk onderhoud, is ontstaan, het hoofd te bieden. Maar niet alleen in de kringen van hen, die de betekenis van het stede- en dorpsschoon op juiste waarde weten te schatten leefde deze te leurstelling. Ook in de Kamers en in de gehele Ne derlandse pers- kwam zij tot uiting. Dit gaf ons de hoop, dat de begroting voor 1953 een ander ge- 82

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1952 | | pagina 10