eigenaren, ook van beschadigde panden, te overtuigen van het nut en het materiele voordeel van een verantwoorde restauratie, on danks de hogere kosten boven een eenvoudig herstel. Bijna steeds moet men beginnen met het maken van een opmeting en een restauratieplan, zonder opdracht van de eigenaar, om deze te kunnen overtuigen. Hiermede belast zich „Oud-Deventer". Reeds voor meerdere panden zijn plannen gemaakt, in de hoop, dat deze binnen afzienbare tijd verwezenlijkt zullen worden. Thans vor men echter het uitvallen van het rijkssubsidie en de hoge bouw kosten een grote rem. Toch wordt er met het plannen maken door gegaan om de ogen van de direct belanghebbenden, overheids instanties en burgerij, te openen voor de schatten, welke in de vaak onooglijke gevels verborgen liggen Zijn de eigenaren eenmaal voor het plan gewonnen, dan is vaak slechts 'een kleine bijdrage voldoende, om hen over de kosten te doen heenstappen. Het is echter niet alleen belangrijk, dat enkele oude panden in ere hersteld worden, doch het kan te vens van groot belang zijn voor een gehele in verval geraakte straat of buurt. Het werkt aanstekelijk wanneer men de voordelen ziet, welke de eigenaar van een pand door de restauratie verkregen heeft. Wel is men in Deventer nog niet zo ver als in Amersfoort, waar men wachtlijsten van eige naren van oude huizen heeft om aan de beurt te komen, doch ook dat zal zeker komen wanneer er 46 Brink 8a en 8aa. Het huis Graven 6.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1952 | | pagina 30