Het Guldenbergspoortje te Haarlem B. W. van Haarlem berichten ons, dat de plannen tot afbraak vanhet Guldenbergspoortje, waar van wij in ons vorige nummer melding maakten, beperkt zijn tot het slopen van een bouwvallighuis- je, gelegen in de steeg, waartoe deze poort toegang geeft. De oorzaak, die tot onze onge rustheid leidde, is daarmede weg genomen. Bondsnieuws Het is ons een genoegen te kunnen mededelen, dat de verhuizing van ons secretariaat van de Leidse- gracht naar Singel 512 te Amster dam een aanzienlijke verbetering betekent van de huisvesting onzer bureaux. Het telefoonnummer 40481 is ongewijzigd gebleven. Tevens vestigen wij er gaarne de aandacht op, dat zo juist van de pers is gekomen een geïl lustreerde propaganda-brochure „Wat Heemschut doet". Van deze brochure zal thans aan alle buitengewone leden een exem plaar worden toegezonden. Zij kan goede diensten bewijzen bij het uitbreiden van de kring van leden van de Bond Heemschut. Wij hopen zeer, dat onze buiten gewone leden deze brochure bij zich willen steken en in de vrienden- en kennissenkring te voorschijn halen, om onder de aandacht te brengen van hen, die naar hun mening in aanmerking komen voor het lidmaatschap. Naarmate de Bond Heemschut in ledental en financiële kracht toeneemt, naar die mate zalzijnstem meer gezag hebben en zal zijn actiera dius groter worden. De practijk heeft geleerd, dat er geen succesvoller vormen van propaganda zijn dan het persoonlijke optreden van onze leden zelf. Wij hebben nu naast extra exemplaren van ons orgaan ook brochures beschikbaar, ledenwervingskaarten en -lijsten, een brief namens het Dagelijks Bestuur en led en circulaires. Wat op dit gebied te bereiken is bewees in de afgelopen maand ons lid, de heer A. Brugmans, te Groningen, die aldaar in korte tijd ruim 20 leden aanbracht. Het is waarlijk niet zo moeilijk nieuwe leden aan te brengen, velen voelen bij voorbaat voor het Heemschutwerk, maar zij kennen het niet voldoende. Tijdschrift en brochure ST- kunnen er toe bijdragen ons werk beter te leren kennen en de kring van medewerkers te helpen vergroten Uw hulp is daarbij onmisbaar en voor het behoud van de schoonheid van ons land van grote betekenis Verklaring De aantekening van de redactie onder het artikel „Enige jaartallen uit de geschiedenis van de water radmolen en de windmolen" op blz. 27 van ons Aprilnummer schijnt ten onrechte te zijn opgevat als een miskenning van het werken der vereniging „De Hollandsche Molen". Niets lag minder in de bedoeling. Zij was bedoeld als klacht tegen het nog steeds te veel verwaarlozen en verdwijnen van onze Nederlandse molens. Voor het verdienstelijke wer ken van de Ver. „De Hollandsche Molen" hebben wij slechts waardering en lof 31 Het kasteel van Eysden, na de instorting.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1952 | | pagina 15