TON KOOT OP HEEMWACHT De reeks van stedennummers, welke werd aange vangen met Amersfoort en voortgezet met Amster dam en Delft is bij onze lezers zeer in de smaak gevallen, waarom wij ditmaal een nummer van Heemschut wijden aan Deventer. Zij behoort tot onze mooie en zeker ook merkwaardige steden. Zij is hooggelegen, beveiligd tegen overstromingen, op één plaats zelfs zó hoog, dat we dat deel der stad het bergkwarticr noemen, al bedraagt die hoogte al met al en welgemeten slechts 14 m. In de Heemschutserie werd aan de stad al een deeltje gewijd, hetwelk wij bij ieder aanbevelen, die nader met de stad wil kennis maken. Wij zijn erkentelijk jegens de Heemschutvrienden, die zich onmiddellijk bereid verklaarden hunner zijds een aspect van Deventer te belichten en zo langs deze weg bij te dragen tot meer bekendheid en zo mogelijk meer oprechte belangstelling voor het stedeschoon, waar Deventer, en wij allen, zo trots op zijn. Middelburg Van Burgemeester en Wethouders van Middelburg mochten wij bericht ontvangen, dat het College in den vervolge de Zeeuwse Schoonheidscommissie zal raadplegen bij de beoordeling van bouwplan nen. Wij menen, dat dit een belangrijk besluit is, dat goede gevolgen kan hebben en zien de resul taten van dat besluit met belangstelling tegemoet. Arnhem, het huis Sonsbeek Het huis Sonsbeek, dat niet een monument is, dat geplaatst werd op de monumentenlijst, maar dat toch wel een gebouw is, dat een stijl vertegenwoor digt, welke een wereld van herinneringen oproept en welke zich in de gemeente Arnhem een geheel eigen plaats heeft verworven, is in verval geraakt en dreigt ten onder te gaan. De gemeente is eigenares. Het is begrijpelijk, dat uit onze ledenkring stemmen opgingen, om voor het behoud van het huis en zijn omgeving te pleiten. Het zou zeker zin hebben het huis voor ondergang te behoeden en het weer een plaats te geven in het Arnhemse leven, misschien een representatieve? Reclames op Duitse goederenwagens De Minister van Verkeer en Waterstaat deelt ons mede, dat inderdaad 3000 gesloten Duitse goede renwagens op de zijwanden van reclame-opschrif ten zullen worden voorzien. Dit geschiedt ingevolge een overeenkomst, welke de Deutsche Bundesbahn daartoe onlangs met een reclame-onderneming heeft getroffen. Door de Hauptverwaltung der Deutsche Bundes bahn is, aldus de Minister, evenwel bepaald, dat de aldus beschilderde wagens het gebied der West- Duitse Bondsrepubliek niet mogen verlaten. Blijft over de verontrustende mededeling van de Duitse Bondsspoorwegen, dat zij, bij het slagen van deze proefneming, overweegt, deze op groter schaal toe te passen. Nog eens de Bossu-huizen te Hoorn Nauwelijks was ons vorige nummer ter perse, of wij vernamen, dat de erven van de vooroorlogse eige naars van het ene en zeer vervallen Bossu-huis, dat deel uitmaakt van een rij van drie, zich in beginsel bereid hebben verklaard tot overleg en er reden is om aan te nemen, dat deze onderhandelingen goed zullen lopen. Een verheugend bericht, dat naar wij hopen er toe leiden zal, dat de zandstenen fries, welke betrekking heeft op de slag op de Zuiderzee in 1573, welke op alle drie de huizen voorkomt, niet verbroken zal worden. Vakkundig herstel van het 29 Het bedreigde Bossu-huis te Hoorn.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1952 | | pagina 13