4 De haven van Breda Gedeputeerden van Noord-Bra bant hebben destijds gehoor ge geven aan het verzoek van de Bond Heemschut en het raadsbe sluit van Breda, om tot demping van de haven over te gaan, ver nietigd. De raad is hierop in be roep gegaan bij de Kroon. De Bond Heemschut heeft hierop zijn verzoek bij de Kroon her haald. Naar wij thans vernemen, stelde de Kroon Gedeputeerden (en ons) in het gelijk. Delft loojt een prijs uit In Delft is behoefte aan een boek je, dat het aparte karakter der stad zowel in zake lijk als literair verantwoorde vorm weet weer te geven. Tevens zal het wetenswaardigheden moeten bevatten, die voor de bezoeker van blijvend be lang zijn. Daarom looft de vereniging voor vreemdelingen verkeer ,,Delfia" een prijs uit van duizend gulden voor de tekst, die naar het oordeel van een daartoe gekozen jury aan bovenvermelde eis voldoet en naar haar oordeel voor bekroning in aanmerking komt. Alle inzendingen worden het volledige ei gendom van de vereniging, die vrij is daarmee te handelen naar haar goeddunken. Het ligt in de be doeling de bekroonde tekst in waardige vorm uit te geven. Niet-bekroonde teksten zullen slechts met toestemming van de schrijver wor den uitgegeven. De V.V.V. „Delfia" verstrekt alle verdere inlichtingen. Het adres is Spoorsingel 55 Delft, secretaris de heer J. F. J. Romijn. Molens te Amsterdam Wie met trein of tram van Am sterdam naar Haarlem rijdt ziet langs de Haarlemmerweg een tweetal watermolens in de ver drukking komen door de stads uitbreiding. Het zijn de molens van de Sloterbinnen- en Middel- veldse gecombineerde polders en van de Osdorperbinnenpolder. Was aanvankelijk het plan de molens af te breken en zo moge lijk elders op te bouwen, thans vernemen wij, dat alsnog overwogen wordt om te pogen het uitbrei dingsplan aan de aanwezigheid van de molens aan te passen en hen dus ter plaatse te laten be staan. Deze overweging is zeer te waarderen, moge zij tot een gunstig resultaat leiden Dichter bij Amsterdam staat een korenmolen, eigendom van de gemeente. De zeilen zijn reeds lang van de wieken afgenomen. De tegenwoor dige huurders malen electrisch. De molen is echter in goede staat om met windkracht te malen. Lief hebbers om dat te doen zijn er in Nederland. Zou de gemeente dan het gebruik van de molen, waar voor hij bestemd is niet bevorderen, door deze ver plichting in het huurcontract op te nemen 3 Zo ziet het er nog uit in Goes, cn hier wil men heen

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1952 | | pagina 11