ticulier eigendom. Op een balk in de molen staan met sierlijke krulletters verschillende namen en jaartallen gekerfd, misschien van eigenaars en mis schien ook van knechts, het oudste jaartal is 1800. Op de meelgoot staat het volgende rijmpje: Ik maal met vlijt, En ben bereid, Tot dienst fian alle mensen. Het doet mij leed, Dat ik niet weet, Te doen naar ieders wensen. Niet om te stelen draait mijn as, Rechtvaardigheid komt hier te pas, Ik neem dus hetgeen ik mijn, (meen) Dan dat mijn loon mag zijn. De molen is de enig overgebleven molen van Zun- dert (vroeger stonden er 5, en 20 in de naaste om geving) en trekt zeer de aandacht van de vreemde ling en landgenoot op deze drukbereden route. In 1943 is de molen nog voorzien van nieuwe kruis platen en stekers (het „onderstel"), en tot 6 Sep tember 1950 in bedrijf gebleven. Toen kwam het kruis naar beneden Moet dit voor deze molen het einde betekenen? De molenaar zou het niet graag zien, het gemeentebestuur evenmin. Maar ook dat is niet voldoende om het benodigde geld bijeen te krijgen. Heemschutters, helpt ook hier! Postgironummer van de gemeente Zundert: 15645. NIEUWE UITGAVEN T. K. NIEUWE LEDEN 110 De Akkermolen te Zundert. Prinsessenkalender 1952 Pro Juventute komt ook dit jaar weer met een uitstekend ver zorgde Prinsessenkalender. Prachtige opnamen van Annelies Romein en Ad Winding brengen de Prinsessen in uw huis kamer, als u/ 2,75 stort op postgiro 5174.00 aan de kalender actie „Pro Juventute", Willem de Zwijgerlaan 26 B, 's-Gra- venhage. Nederlandse goud- en zilvermerken Bij Martinus Nijhoff te 's-Gravenhage kwam de tweede ver meerderde druk uit van het befaamde werkje over de Neder landse goud- en zilverwerken 1445-1951. Het werd bijge werkt door Ir P. W. Voet. Een aanbeveling voor dit werkje is eigenlijk overbodig. Het is eenvoudig voor een ieder, die zich met Nederlands goud en zilver bezig houdt, onmisbaar. De prijs bedraagt/5,50. Amsterdamse stoepen door Ir A. Boeken Uit de verzameling foto's van stoepen, door Ir Boeken op zijn omzwervingen door Amsterdam gemaakt is, een smakelijk geschreven, rijk geïllustreerd en aantrekkelijk uitgegeven boekje ontstaan. Neen, zoals de schrijver zegt, een diepgaan de studie is het niet, maar dat is juist een der aantrekkelijk heden van het boekje geworden. De geschiedenis, plaats en betekenis van de stoep wordt zo prettig, duidelijk en persoon lijk behandeld ra met zulke voortreffelijke foto's .belicht, dat we de schrijver alleen maar erkentelijk kunnen zijn, dat hij ons mee laat delen, van het genoegen hetwelk hij kennelijk van de samenstelling gesmaakt heeft. Mr W. Donath van de afd. Grondbedrijf van de Dienst der Publieke Werken te Amsterdam leverde er een bijdrage in over de rechtstoestand van de stoepen; daarmee is dit pretentieloze boekje tot een fijn standaardwerkje geworden, dat wij gaarne aanbevelen. G. van Saane, Herengracht 406 Amsterdam gaf het uit. De prijs bedraagt gebonden 7,50. Gaarne herinneren wij er aan, dat bij dezelfde uitgever uit kwam een herdruk van het Forumnummer, met een uitvoe rige publicatie over de Abdijgebouwen te Middelburg. Als buitengewoon lid traden toe: J. R. C. van Lierop, Voorscho ten; Dr. P. Glazema, Amersfoort; J. L. de Boer, Groningen; Prof. Dr. W. R. Heere, Tilburg; A. J. J. van der Scheer, Amsterdam; Joh. Visser, Arnhem; M. van Beek, Architect te Eindhoven; W. A. Caron, notaris te Voorschoten; H. Wei land, Oegstgeest; J. J. A. A. Hodde, arts, Amsterdam; Jhr Dr. D. P. M. Graswinckel, 's-Gravenhage; Mr. G. Engberts, Delft; Mevrouw R. M. Fock-Cochius, Delft; L. J. Waarsen- burg, 's-Gravenhage; Mevrouw H. W. F. Bayer-Moll van Sandtbergen, Amersfoort; Mr. M. C. Bloemers, 's-Graven hage; O. M. Hofland Fürst. Amsterdam. Als gewoon lid trad toe: Gemeentebestuur van Halsteren (N.Br.). Als donateur traden toe: Gemeentebestuur van Delft; Gemeen tebestuur van Amsterdam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1951 | | pagina 24