Corneille F. Janssen MOLENS IN NOOD TE WARNSVELD EN ZUNDERT Steeds opnieuw bereiken ons berichten van molens die met de ondergang worden bedreigd, omdat het geld voor herstel niet te vinden is. Aan goede wil van overheid en molenaar ontbreekt het meestal niet, maar goede wil alleen is niet genoeg. Wie, van Zutphen komend, het dorp Warnsveld nadert, zal ongetwijfeld getroffen worden door het landelijk gezicht op het dorp, waarvan het silhouet, verlevendigd door het kleine kerktorentje, wordt beheerst door de grote molen. Het zou, voor het dorp, en ook voor het landschap in de omgeving een ernstig verlies zijn, wanneer deze molen moest verdwijnen, en juist dat gevaar dreigt! De molen is namelijk aan onderhoud toe, en de ei genaar is niet in staat de daaraan verbonden uitga ven te doen. Slechts een gedeelte van de totale kos ten kan hij bestrijden; een som vanf 5500.ont breekt nog. De gemeente is bereid een subsidie te verlenen, maar kan ook niet alles bijpassen. Geluk kig is de molen niet zodanig in verval, dat met de restauratie enorme bedragen gemoeid zijn; zou het dan ook niet mogelijk zijn, het ontbrekende te vinden? Wij doen een beroep op onze leden, een steentje bij te dragen; het kan gestort worden op postgironr. 79832 van de gemeente Warnsveld. Wanneer het geld niet bijeen komt, zal de kap van de molen gaan, en zal in de stomp die overblijft een electrische maalderij ingericht worden. Zai dat winst betekenen voor het silhouet van Warnsveld? Aan de rechterzijde van de Napoleonsweg (thans rijksweg) Breda-Antwerpen even voor de kom van het dorp Zundert en van de weg af goed zichtbaar, staat een oude standaardmolen. Gebouwd in 1625 op last van Prins Frederik Hendrik als Domeinmo len, werd deze in 1750 verkocht en is sindsdien par- .fC wri 109 Sik 3. 4* jm r 4 V&' Gezicht op het dorp Warnsveld met de bedreigde molen. foto persbureau

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1951 | | pagina 23