worden Wat nu te denken van het voornemen, midden in dit stadsbeeld, waarvoor de bescher mende bepalingen onverminderd gelden, een modern feestgebouw te plaatsen, hetwelk daar geheel niet past? Heemschut heeft teza men met een groep Schiedammers geprotesteerd Het smaakte de voldoening in de procedure voor Gedeputeerde Staten gehoord te worden en werd uitgenodigd zijn standpunt mondeling te verduide lijken. Het Dagelijks-Bestuurslid Prof. dr. M. D. Ozinga heeft zich van deze taak gekweten en zich daarvoor van interessant docu mentatiemateriaal voorzien Nijeberkoop Ons beroep op Gedeputeerde Sta ten van Friesland, om de 17de eeuwse boerderij te Nijeberkoop door bijdrage in het herstel te helpen behouden, is helaas zon der succes gebleven De waar schijnlijkheid, dat de boerderij hierdoor verloren gaat, is nu groot Curagao vraagt inlichtingen In Curagao groeit belangstelling voor de oude daar aanwezige bouwkunst, zoals stadshuizen en buitens Men denkt aan actievere bescherming van dit centrum van Nederlandse bouwkunst in de tropen en heeft onze bemidde ling ingeroepen voor het verstrekken van inlichtin gen over het heemschutwerk Stevensweerd Lantwoordt Het gemeentebestuur van Stevensweerd heeft op ons, in het vorige nummer vermelde, verzoek ge antwoord, dat zij op het ogenblik niet het voor nemen koestert meer straten te moderniseren en tot het opruimen van keibestratingen of -stoepen over te gaan Mocht het zulke plannen voorberei den, aldus belooft het gemeentebestuur, dan zal het met Heemschut in overleg treden Nieuwe reclameborden in Amsterdam Het is een verkeerde opvatting, te menen, dat de Bond Heemschut tegen reclame zou zijn. Het is al meermalen gezegd, de Bond verzet zich tegen ontsierende reclame. De gemeente Amsterdam heeft met toestemming van de raad 99 nieuwe reclame-borden laten ma ken, deels ter vervanging van oude aanplakborden, deels ter plaatsing op nieuwe plekken. Er is erg ge dokterd aan de vaststelling dezer 99 plaatsen, wij zijn er ons van bewust. Enkele borden zijn reeds neergezet Ons moet van het hart, dat het reclame bord op het Museumplein langs de Honthorst- straat (in werkelijkheid een cultureel centrum) al bijzonder ontactvol is geplaatst. De grove opdringe righeid der affiches, met z.g. schel daglichtverf gedrukt, komt op deze plaats in de fijnheid van herfsttinten wel zeer nadrukkelijk tot uiting, in de andere seizoenen zal overigens het reclamebord evenmin bijdragen tot verhoging van het stede- schoon. Wat is men toch weinig origineel en aes- thetisch ongevoelig, als men zijn toevlucht tot deze vormen van reclame moet nemen. 97 Schiedam, Plantage. Halverwegen 't Plantpoen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1951 | | pagina 11