tweede is het overblijfsel van de Voorpoort der Nieuwstadspoort, die uit het begin der 16de eeuw dagtekent. Beide hoogst belangwekkende over blijfselen, direct herinnerend aan onze tachtig jarige vrijheidsstrijd. De Burgemeester van Zutphen zag zich, met be zwaard hart, onder de gegeven omstandigheden genoodzaakt om sloopvergunning aan te vragen. Heemschut heeft zich onmiddellijk tot de Minister gewend en alsnog op nadere overweging aange drongen om onherstelbaar verlies te voorkomen. Onmiddellijk ook werd ruimere publiciteit gegeven aan de vrees voor algeheel verlies dezer poorten. Het doet ons genoegen te kunnen mededelen, dat daarop alsnog een subsidie werd toege kend. Middelburgs herbouw Niet nagelaten mag worden te wijzen op het speciale nummer van Forum, maandblad voor ar chitectuur en Gebonden Kunsten, dat in November 1950 verscheen en geheel gewijd is aan de restau ratie der Abdijgebouwen in Mid delburg. Rijk geïllustreerd en met teksten door Ir H. de Lussanet de la Sablonière, Ir A. Loohuizen, Ir H. van der Kloot Meyburg, Prof. ir J. F. Berghoef en wijlen architect Jan de Meyer wordt een uitstekend beeld gegeven van de herbouw, zoals die op volle gang is. Heemschutleden die dit num mer wensen te bezitten, kunnen zich tot de uitgever G. van Saane, Herengracht 406 te Amsterdam wenden, die zolang de voorraad strekt de exemplaren a 2,10 beschikbaar stelt. Vijftig jaar Gem. Bouw- en Woningtoezicht te Amsterdam Ter gelegenheid van de 50-jarige herdenking van het instellen van bovenvermelde dienst is van het maandblad „Ons Amsterdam" het Aprilnummer geheel aan de geschiedenis en organisatie van deze dienst gewijd. Voor Heemschutters interessante stof, die een blik werpt op taak en moeilijkheden van een dienst, die zich dagelijks met de veiligheid, maar niet minder met de bescherming van de schoonheid heeft bezig te houden. Wat gedaan is en nog gebeurt wordt overzichtelijk beschreven. Mr L. J. F. Wijsenbeek FLEUR EN INTERIEUR, TENTOONSTELLING IN HET PRINSENHOF TE DELFT De gedachte, om in Delft een tentoonstelling van de interieurkunst door de eeuwen in te richten, was tamelijk voor de hand liggend. Immers in de laat ste jaren van de 19de eeuw en in de eerste van de 20ste leefde aldaar een groep enthousiaste kunst kenners, die zich speciaal op de interieurkunst toelegden, met name Prof. Sluyterman, A. Ie Com- te en Ir J L Schouten Juist in verband met de op dat moment herlevende ambachtskunst en mede ten behoeve van de op leiding der aankomende architecten, brachten deze mannen een aantal collecties bijeen, die zich nog steeds te Delft bevinden en de rijkdom op cultuur historisch gebied van deze stad uitmaken. Ik be hoef hier slechts te herinneren aan de verzameling van de afdeling Decoratieve Kunst der Technische 50 Gouda, Turfmarkt wordt schoongemaakt. foto Ton Koot

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1951 | | pagina 16