Gedurende 25 jaar, meer dan de helft van het bestaan van onze Bond, was hij er de werkzame secretaris en het levende hart van, redacteur van ons blad en verzor ger van onze Heemschutserie. Wij hadden vernomen, dat hij door ongesteldheid aan het ziek bed gekluisterd was, gelukkig is het toch niet zo erg of hij kan hier aanwezig zijn. Wij hopen dat zijn ongesteldheid blijvend een goede keer zal nemen en wensen hem van harte een spoedig ge heel herstel toe. Dames en Heren, ik wil hiermee eindigen. Ik ben met mijn wel komstgroet misschien reeds te lang aan het woord geweest. Ik hoop dat deze bijeenkomst, een demon stratie van ons streven, tevens dienen moge tot het bevorderen van het behoud van de schoon heid van ons land. In de hoop hierop open ik deze feestelijke bijeenkomst van de Bond Heem schut. UIT DE NEDERLANDSE PERS Terwijl Amsterdam een verzachting van zijn re clameverordening aankondigt, bindt Rotterdam, aldus Het ParoolRotterdammet kracht de strijd aan tegen ontsierende reclame. In verband hiermee vestigde het Rotterdamse gemeentebestuur o.m. de aandacht van het publiek er op, dat het verbo den is, op of tegen'een bouwwerk reclame aan te brengen, zonder dat daarvoor een gemeentelijke vergunning is verleend. De Volkskrant meldt, dat het kasteel Neercanne, het enige terrassenkasteel dat Nederland rijk is, deze winter dreigt verloren te gaan, als het prijs gegeven wordt aan weer en wind in de toestand waarin het thans verkeert. Dan is het offer van 100 000,- van het ,,Limburgsch Landschap" vergeefs ge weest. Er zijn plannen, om, uit zuinigheidsoverwe gingen, de restauratie nog vijfjaren uit te stellen, maar in 1955 zal er nog weinig meer te restaureren zijn, aldus het blad, want dan zal het kasteel tot een niet te herstellen puinhoop vervallen zijn In de Gazet van Limburg te Maastricht beklaagt een molenaar zich, dat een steen, aangebracht op een der pijlers van de brug, een Hollandse molemmoet voorstellen. Het is volgens de inzender zo'n mis lukking, dat hij adviseert deze voorstelling er maar gauw af te beitelen en er een echte Hollandse molen op te kappen. In de Leeuwarder Courant lezen wij, hoe op aandrang van Dorpsbelang de telefoonlijnen te Tjerkwerd ondergronds gemaakt zullen worden, ze bederven het dorpsbeeld in hoge mate. Hulde Tjerkwerd 37- 4 Burgemeester d'Ailly complimenteert het Heemschutbestuur Anpjoto

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1951 | | pagina 15