woordigers van Amersfoorts bur- gerij een aantal foto's van de beek geschonken en namens de V V.V. Bergen een ingelijste foto van "de kerk. Des avonds verenigde zich het bijna voltallige Algemene'JBestuur van de Bond aan een feestdis als gast van de Voorzitter Dat de stemming perfect was bij zovele gelijkgezinden, na een zo succes volle dag behoeft geen betoog Tafelpresident Bierens de Haan betrok zijn naaste medewerkers in de hulde, welke deze dag zo on verbloemd aan Heemschut's werk was gebracht en gaf in een gees tige rede het sein tot de maaltijd Waar zoveel Heemschutters in vrolijke stemming om de dis ver enigd waren, kon Ir van Hoytema niet nalaten de vergelijking met een schuttersmaaltijd op te roepen. Sprak burgemeester Jhr Mr F. J. C. M. van Rijcke- vorsel namens het Zuiden, Nanne Ottema deed het namens het Noorden, oud-burgemeester J Talsma namens het Oosten, Ir L. van der Wal riep de clementie in voor de ingenieurs en verzocht hen vooral tegemoet te komen en te stimuleren, dan zou men zeker veel meer bereidheid vinden tot medewerking in de geest zoals Heemschut die voorstaat. De heer Verdenius herinnerde aan een conflict, waarin hij als stedebouwkundige met Heemschut gewikkeld werdhet gevolg kennen wij allen, de heer Verdenius is een der meest toegewijde en niet aflatende Heemschutters De heer Koning bood namens alle Algemene Bestuursleden aan de voorzitter een voorzittershamer met inscriptie aan. De heer Boost wenste het jubi leumnummer van Heemschut een ioo-voudige oplage om het boeiende beeld, dat daaruit op rijst inzake Heemschut's streven Hij vertolkte de gevoelens van meeleven namens de ANWB, van meet af aan in harmonie met Heemschut op gemeenschappelijk terrein strijdend De secretaris, betreurend, dat het niet gelukt was het getal van iooo persoon lijke leden te bereiken op de feest dag, meende, dat door meer leden naar een breder financiële grond- slag voor het Bondswerk moest worden gestreefd, opdat de voortdurend dreigende inkrimping van de werkzaamheden kon worden afgewend. Mr Van Tienhoven herinnerde er aan, dat Dr Bierens de Haan de 5de voorzitter van Heem schut was, die hij de hand kon schudden. Prof Ozinga wekte op vooral Heemschut's onaf hankelijkheid te behouden, vrij te blijven staan, opdat naast de ambtelijke instanties de stem der bevolking zich zou uiten door middel van de Bond Heemschut. Anpfoto 33 Het dagelijks bestuur van de Bond Heemschut. Van links naar rechts de heren Koning, Koot, Bierens de Haan, TerMeulen, Kok, Cleyndert en Ozinga Anpfoto I De heer E. A. Kuipers spreekt namens de Regering

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1951 | | pagina 11